Nie żyje Marius Zaliukas. Były piłkarz Rangers zmarł na nieuleczalną chorobę

Piłka nożna
Nie żyje Marius Zaliukas. Były piłkarz Rangers zmarł na nieuleczalną chorobę
Fot. PAP
Nie żyje Marius Zaliukas. Były piłkarz Rangers zmarł na nieuleczalną chorobę

W wieku zaledwie 36 lat zmarł Marius Zaliukas - były zawodnik Rangers oraz Leeds United. Zmagał się z nieuleczalną chorobą neuronu ruchowego. O śmierci piłkarza poinformował Litewski Związek Piłki Nożnej.

Litewscy fani futbolu są pogrążeni w smutku po śmierci byłego piłkarza ich kadry narodowej - Mariusa Zaliukasa, który 31 października zmarł po długiej i nieuleczalnej chorobie neuronu ruchowego. Miał zaledwie 36 lat.

 

Marius Zaliukas zdobył nie tylko serca litewskich kibiców, ale także Szkotów. W 2006 roku jako utalentowany pomocnik przeniósł się z FBK Kowno do Heart of Midlothian, w którym rozegrał 191 spotkań i zdobył 11 bramek. Dobre występy w szkockim zespole zaowocowały przenosinami do angielskiego Leeds United w 2013 roku. Litwina w przededniu święta zmarłych wspominają także fani i zawodnicy Rangers. Piłkarz grał w klubie z Glasgow w latach 2014-15. Sportową karierę zakończył trzy lata temu w Żalgirisie Wilno.

 

Zmarły piłkarz był także reprezentantem Litwy. W barwach kadry narodowej debiutował w 2006 roku podczas meczu z Polską. W całej karierze rozegrał 29 spotkań reprezentacyjnych oraz zdobył jedną bramkę.

 

Jak donosi portal edinburghlive.co.uk Zaliukas cierpiał na niezwykle rzadką, nieuleczalną chorobę MND, znaną jako chorobę neuronu ruchowego.

PI, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze