Per Weihrauch nie żyje. Były piłkarz Chelsea i Ajaksu miał 32 lata

Piłka nożna
Per Weihrauch nie żyje. Były piłkarz Chelsea i Ajaksu miał 32 lata
fot. PAP
Per Weihrauch nie żyje. Były piłkarz Chelsea i Ajaxu miał 32 lata

W wieku 32 lat zmarł Per Weihrauch. Duński piłkarz został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu. W przeszłości był uznawany za duży talent piłkarski. Grał w zespołach młodzieżowych Ajaksu Amsterdam i Chelsea.

Tragicznie wieści docierają do nas z Danii. Nie żyje były piłkarz młodzieżowych drużyn Chelsea i Ajaxu Amsterdam - Per Weihrauch. Duński piłkarz został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu. Nie podano przyczyn śmierci 32-latka.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje były piłkarz Manchesteru City. Miał zaledwie 17 lat

 

Weihrauch był uznawany za cudowne dziecko duńskiej piłki. W wieku zaledwie 16 lat trafił do renomowanej akademii Ajaxu Amsterdam, gdzie dostrzegli go skauci Chelsea. Tam kontynuował swoją karierę młodzieżowca, ale wielką przygodę przerwała kontuzja uda. W wieku 19 lat Duńczyk był zmuszony zrezygnować z zawodowej piłki, choć próbował do niej wrócić we własnym kraju. Za każdym razem na przeszkodzie stawała jednak dawna kontuzja. Weihrauch próbował swoich sił także jako agent piłkarski.

 

Śmierć byłego piłkarza była szokiem także dla jego rodziny o czym opowiedział brat zmarłego zawodnika.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje Nobby Stiles, mistrz świata z 1966 roku

 

- To dla nas trudny czas. Śmierć mojego brata była dla nas niespodziewana. To był człowiek o którym można mówić tylko dobre rzeczy. Każdy go lubił. Na jego pogrzebie pojawiło się wiele osób, których nigdy wcześniej nie widziałem - powiedział Bo Weihrauch w rozmowie z duńskim portalem bt.dk.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie