Gol przewrotką Zlatana na wagę trzech punktów dla Milanu

Radość graczy Milanu

Prowadzący w tabeli AC Milan pokonał na wyjeździe Udinese 2:1 w 6. kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Bohaterem spotkania był Zlatan Ibrahimovic, który asystował przy pierwszym golu gości i zdobył drugiego efektowną przewrotką.

W 18. minucie Ibrahimovic opanował piłkę w polu karnym i odegrał ją do Francka Kessiego, a piłkarz z Wybrzeża Kości Słoniowej dał "Rossonerim" prowadzenie. Na początku drugiej połowy do wyrównania z rzutu karnego doprowadził Argentyńczyk Rodrigo De Paul.

W 83. minucie w polu karnym gospodarzy zwrócony w stronę środka boiska Ibrahimovic, który miał za plecami bramkarza rywali, posłał piłkę do siatki przewrotką. Było to siódme ligowe trafienie w tym sezonie Szweda, który prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Do składu gości powrócił bramkarz Gianluigi Donnarumma. 21-letniego reprezentanta Włoch zabrakło w poniedziałkowym spotkaniu z Romą (3:3) oraz w czwartkowym meczu Ligi Europy ze Spartą Praga (3:0), ponieważ wykryto u niego koronawirusa. Ostatnie testy dały już jednak wyniki negatywne.

AC Milan zgromadził 16 punktów. Na drugim miejscu z 12 pkt jest Atalanta Bergamo, która w sobotę wygrała na wyjeździe z Crotone 2:1. Trzecie jest Napoli - 11. Drużyna, której piłkarzami są Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik, o 18 podejmie Sassuolo.

Z kolei broniący trofeum Juventus Turyn - szóste miejsce, dziewięć punktów - o 15 zmierzy się na wyjeździe ze Spezią. Wojciech Szczęsny będzie tym razem rezerwowym w ekipie gości.