Kontrowersja w meczu PlusLigi! Czy to był blok i o co Mariusz Wlazły chciał zapytać arbitra?

Do kontrowersyjnej sytuacji doszło w rozegranym awansem meczu 21. kolejki PlusLigi pomiędzy Treflem Gdańsk i Jastrzębskim Węglem (1:3). W jednej z akcji pierwszego seta arbiter odgwizdał gospodarzom błąd czterech odbić, choć siatkarze Trefla byli innego zdania.

Sytuacja miała miejsce w premierowej odsłonie meczu Trefla z jastrzębianami w Ergo Arenie, przy stanie 13:13. Arbiter Maciej Twardowski przerwał akcję, twierdząc, że po stronie Trefl miały miejsce cztery odbicia. Siatkarze drużyny z Gdańska byli innego zdania. Uważali oni, że pierwsze odbicie Mateusza Miki było blokiem.

Kapitan Trefla Mariusz Wlazły rozpoczął długą dyskusję z sędzią. Nie przyniosła ona jednak zmiany decyzji, co więcej – arbiter ukarał gospodarzy żółtą kartką za opóźnianie gry.

Czy to był blok i o co Mariusz Wlazły chciał zapytać arbitra zobaczysz w załączonym materiale wideo: