Ligue 1: Pewne zwycięstwo PSG nad Nantes

Kylian Mbappe

Broniący tytułu Paris Saint-Germain pokonał na wyjeździe Nantes 3:0 w meczu 9. kolejki francuskiej ekstraklasy i umocnił się na pozycji lidera. Gościom w odniesieniu siódmego ligowego zwycięstwa w sezonie nie przeszkodził brak wielu czołowych piłkarzy, m.in. Neymara.

Wszystkie bramki dla paryżan padły w drugiej połowie. Zdobyli je kolejno Ander Herrera, Kylian Mbappe z rzutu karnego oraz w końcówce spotkania Pablo Sarabia.

Gospodarze mogli ponieść skromniejszą porażkę, ale w 70. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Kader Bamba.

W ekipie z Paryża zabrakło wielu czołowych piłkarzy, m.in. Neymara. Słynny Brazylijczyk doznał kontuzji mięśnia przywodziciela w środowym spotkaniu Ligi Mistrzów na wyjeździe z Istanbul Basaksehir (2:0).

Jak poinformował niedawno trener PSG Thomas Tuchel, Neymar wróci do gry prawdopodobnie za dwa-trzy tygodnie.

Paryski zespół ma 21 punktów i o trzy wyprzedza Lille (w niedzielę podejmie Olympique Lyon) oraz Rennes, które w innym sobotnim meczu pokonało u siebie Brest 2:1.

Zaplanowany na piątek mecz Olympique Marsylia - Lens został przełożony z powodu, jak podano, ponad dziesięciu przypadków koronawirusa wśród piłkarzy gości.