Premier League: Skromne zwycięstwo Arsenalu z Manchesterem United

Arsenal pokonał na Old Trafford Manchester United 1:0.

W hicie 7. kolejki Premier League Arsenal pokonał na Old Trafford Manchester United 1:0. Jedynego gola w meczu strzelił Pierre Emerick-Aubameyang, który wykorzystał w drugiej połowie rzut karny.

Zarówno Manchester United i Arsenal słabo zaczęły ten sezon. Przed niedzielnym spotkaniem pierwsi mieli na koncie siedem oczek, drudzy o dwa więcej. "Czerwone Diabły" w środku tygodnia rozbiły w Lidze Mistrzów RB Lipsk 5:0. Arsenal zaś wygrał z Dundalk w Lidze Europy. Oba zespoły potrzebowały więc zwycięstwa, by gonić czołówkę ligi.

W Premier League Manchester United nie potrafił wygrać z "Kanonierami" od dwóch i pół roku, jednak wydawało się, że w niedzielnym starciu to podopieczni Ole Gunnara Solskjaera będą faworytami.

Pierwsza połowa nie obfitowała w mnóstwo sytuacji bramkowych. Pierwszą poważną stworzył Mason Greenwood, ale jego strzał świetnie wybronił Bernd Leno. W odpowiedzi Willian trafił w poprzeczkę. W pierwszych 45 minutach goli nie oglądaliśmy.

Po przerwie zaczęła się zaznaczać przewaga Arsenalu. Goście częściej zapędzali się w okolice pola karnego Manchesteru United. Pierwsza bramka padła w 69. minucie. Paul Pogba faulował w szesnastce Hectora Bellerina. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a szansę wykorzystał Pierre Emerick-Aubameyang.

Po stracie gola na boisku pojawili się Edinson Cavani oraz Donny van de Beek. Holender w końcówce stworzył sobie świetną okazję, ale piłka po jego strzale zatrzymała się na słupku bramki rywali. "Kanonierzy" wybronili skromne prowadzenie, zgarnęli trzy punkty i przesunęli się na 8.pozycję. Do liderującego w tabeli Liverpoolu tracą cztery oczka. Manchester zajmuje dopiero 15. miejsce.

Manchester United - Arsenal 0:1 (0:0)

Bramka: Aubameyang 69-karny

Manchester United: De Gea, Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw - McTominay, Fred (Matic 62') - Greenwood (Cavani 75'), Fernandes (Van de Beek 75'), Pogba - Rashford

Arsenal: Leno - Holding, Gabriel, Tierney - Bellerin, Thomas, Elneny, Saka - Aubameyang (Mustafi 87'), Lacazette (Nketiah 76'), Willian (Maitland-Niles 86')

Żołte kartki: Fred, Greenwood, Cavani - Holding, Gabriel, Aubameyang