20 punktów blokiem! Siatkarki #VolleyWrocław zrewanżowały się rywalkom

Energa MKS Kalisz – #VolleyWrocław 1:3.

W spotkaniu 7. kolejki Tauron Ligi siatkarki Energa MKS Kalisz przegrały 1:3 z #VolleyWrocław. Przyjezdne aż 20 punktów w tym meczu uzyskały blokiem. Kilka dni wcześniej obie ekipy zagrały ze sobą w ramach 18. kolejki ekstraklasy i to kaliszanki wygrały tę wyjazdową konfrontację 3:1.

Gra obu ekip falowała na przestrzeni premierowej partii. Toczyła się ona przy przewadze ekipy z Wrocławia (5:8, 12:16). Gdy po skutecznym bloku przyjezdnych kaliszanki przegrywały 16:23, wydawało się, że #VolleyWrocław ma prostą drogę do wygranej w tym secie. Wówczas gospodynie rozpoczęły niezwykłą pogoń, wygrały siedem akcji z rzędu i wyrównały stan seta na 23:23! Cały trud poszedł jednak na marne, bo uderzenie Małgorzaty Jasek i po chwili atak Zuzanny Szperlak w antenkę przesądziły o zwycięstwie ekipy gości (23:25).

Druga partia miała podobny scenariusz. Wrocławianki miały zdecydowaną przewagę na przestrzeni seta (5:9, 6:12, 16:20). Gospodynie w końcówce zabrały się do odrabiania strat i dopięły swego – po ataku Oliwii Bałuk było 21:21. Przyjezdne pierwsze miały piłkę setową (23:24), jednak przeciwniczki doprowadziły do rywalizacji na przewagi po ataku Szperlak. Energa MKS rozstrzygnęła tę wojnę nerwów na swoją korzyść. Seta skończyła Szperlak, obijając blok rywalek (27:25).

W trzeciej odsłonie również oglądaliśmy lepsze i gorsze momenty obu ekip. Po wyrównanym początku, przewagę uzyskały gospodynie, które od stanu 10:10 wygrały cztery akcje z rzędu (14:10). Nie minęło jednak wiele czasu i na tablicy wyników pojawił się wynik... 14:15, a później 15:19. W końcówce wrocławianki, które ustabilizowały przyjęcie i skutecznie prezentowały się w ataku, nadawały ton wydarzeniom na parkiecie. Atakiem Kamili Witkowskiej przypieczętowały zwycięstwo w tej części meczu (20:25).

Gospodynie z animuszem rozpoczęły kolejnego seta (4:0), ale świetnie grające blokiem wrocławianki błyskawicznie odrobiły straty (6:6). W środkowej części seta podopieczne trenera Wojciecha Kurczyńskiego dominowały na parkiecie, punktując seriami. Po skutecznym bloku Jasek różnica wynosiła już dziesięć oczek (11:21). Witkowska wywalczyła piłkę meczową, a Paula Słonecka skutecznym atakiem zakończyła tę jednostronną partię (13:25) i cały mecz.

Najwięcej punktów: Zuzanna Szperlak (13), Weronika Centka (12), Julia Szczurowska (12), Karolina Bednarek (10) – Energa MKS; Małgorzata Jasek (18), Paula Słonecka (17), Natalia Murek (14), Kamila Witkowska (11) – #VolleyWrocław. Interesująco wygląda statystyka punktowych bloków (10–20). MVP: Małgorzata Jasek.

Energa MKS Kalisz – #VolleyWrocław 1:3 (23:25, 27:25, 20:25, 13:25)

Energa MKS: Karolina Bednarek, Weronika Centka, Magdalena Damaske, Ewelina Polak, Julia Szczurowska, Zuzanna Szperlak – Justyna Łysiak (libero) oraz Oliwia Bałuk, Marta Budnik, Patrycja Chrzan, Monika Gałkowska, Julia Mazur (libero). Trener: Jacek Pasiński.
#VolleyWrocław: Karolina Fedorek, Natalia Murek, Izabella Rapacz, Paula Słonecka, Adrianna Szady, Kamila Witkowska – Agnieszka Adamek (libero) oraz Anna Bączyńska, Małgorzata Jasek, Weronika Wołodko. Trener: Wojciech Kurczyński.