Wymowne słowa Quique Setiena o Leo Messim. "Trudniej jest zapanować nad pozapiłkarską stroną zawodnika"

Piłka nożna
Wymowne słowa Quique Setiena o Leo Messim. "Trudniej jest zapanować nad pozapiłkarską stroną zawodnika"
fot. PAP

Quique Setien udzielił eksluzywnego wywiadu dziennikowi "El Pais", w którym podsumowuje swój pobyt w Barcelonie. Głównym tematem rozmowy jest Leo Messi. - Gracz ma też swoją stronę pozapiłkarską i zdecydowanie trudniej jest nad nią panować, niż nad tą piłkarską. To jest wpisane w życie wielu sportowców, co widać w dokumencie o Michaelu Jordanie. Widać rzeczy, których normalnie się nie spodziewasz - mówi Setien.

Setien był szkoleniowcem Barcelony od stycznia do sierpnia 2020 roku, a jego krótki pobyt w stolicy Katalonii był raczej pasmem niepowodzeń. Sam trener w wywiadzie dla "El Pais" próbuje znaleźć odpowiedź na pytania zadawane przez samego Vicente del Bosque, dotyczące przyczyn jego porażek.

 

- Nie byłem sobą. Nie mogłem, może potrafiłem, taka jest prawda. Kiedy podpisujesz umowę z klubem takim, jak Barca, wiesz, że nie będzie łatwo, mimo że będziesz miał w kadrze najlepszych zawodników na świecie. Rzeczywistość jest taka, że nie mogłem być sobą ani nie zrobiłem tego, co musiałem zrobić. Mogłem podjąć drastyczne decyzje, ale nie naprawiłyby one niczego w tak krótkim czasie, także po lockdownie - mówi Setien.

 

ZOBACZ TAKŻE: FC Barcelona stoi w obliczu bankructwa

 

Zapytany o kompromitującą porażkę z Bayernem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, odpowiada: - Człowiek czuje się ogromnie pokrzywdzony, przechodzi do historii Barçy z tą porażką. Przyznaję, że część winy leży po mojej stronie. Być może pewnego dnia coś o tym napiszę. Po tym, jak mnie zwolniono, dowiedziałem się, że decyzja została podjęta już przed meczem z Bayernem - przyznaje były trener Blaugrany.

 

Najwięcej miejsca w rozmowie del Bosque z Setienem poświęcone jest jednak Leo Messiemu. Od roli genialnego Argentyńczyka w Barcelonie, aż po jego charakter, który, mówiąc delikatnie, nie jest łatwy. - Messi jest bardzo powściągliwy, ale dzięki temu widzisz to, czego chce. Nie mówi zbyt wiele - zaznacza Setien.

 

- Gracz ma też swoją stronę pozapiłkarską i zdecydowanie trudniej jest nad nią panować, niż nad tą piłkarską. To jest wpisane w życie wielu sportowców, co widać w dokumencie o Michaelu Jordanie. Widać rzeczy, których normalnie się nie spodziewasz.

 

Mimo wszystko Setien jest pod niesamowitym wrażeniem umiejętności Messiego. - Myślę, że Leo Messi jest najlepszym piłkarzem w historii. Byli też inni świetni zawodnicy, którzy byli bardzo dobrzy. Nikt nie był jednak tak regularny, jak on. Może Pele... Powiedziałem Messiemu pewnego dnia, że czekałem 15 lat na mecz Barcelony, żeby go zobaczyć - dodaje Hiszpan.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie