El. ME piłkarzy ręcznych: Przełożony kolejny mecz reprezentacji Polski

Piłka ręczna
El. ME piłkarzy ręcznych: Przełożony kolejny mecz reprezentacji Polski
fot. PAP
Zgrupowanie w Płocku zakończone. Reprezentacja Polski na razie nie zagra

Podobnie jak zaplanowany na 8 listopada mecz męskiej reprezentacji z Holandią w Płocku, również spotkanie 5 listopada ze Słowenią w Celje w eliminacjach mistrzostw Europy nie dojdzie do skutku. Taką decyzję podjęła kontynentalna federacja.

W piątek Związek Piłki Ręcznej w Polsce przekazał decyzję EHF o przełożeniu na inny termin meczu el. ME 2022 z Holandią, a w poniedziałek taka sama decyzja zapadła ws. spotkania ze Słowenią.

 

 

W uzasadnieniu podano, że w wyniku badań przeprowadzonych na obecność wirusa SARS-CoV-2 testy dały wynik pozytywny u pięciu zawodników reprezentacji Polski, a 11 kolejnych musi przejść reżim dziesięciodniowej kwarantanny. Związek Piłki Ręcznej w Polsce z uwagi na fakt, że aż 16 kadrowiczów nie może uczestniczyć w przygotowaniach do kwalifikacyjnych meczów, postanowił zakończyć zgrupowanie w Płocku. Na razie nie są znane nowe terminy obu gier.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polki mogą wyeliminować Norweżki już po pierwszym meczu

 

Pandemia paraliżuje europejskie rozgrywki. Przekładane lub odwoływane są mecze i reprezentacyjne, i klubowe m.in. w Lidze Mistrzów.

 

Biało-czerwoni mieli zacząć eliminacje od rywalizacji ze Słowenią i Holandią. W grupie 5 jest także Turcja.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie