Fortuna Puchar Polski: Mecz Wisła Płock - Pogoń Szczecin odwołany!

Piłka nożna
Fortuna Puchar Polski: Mecz Wisła Płock - Pogoń Szczecin odwołany!
fot. Cyfrasport
Z powodu wykrycia wielu osób zakażonych koronawirusem w zespole Wisły Płock nie odbędzie się zapowiadany na wtorek mecz 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Polski z Pogonią Szczecin.

Z powodu wykrycia wielu osób zakażonych koronawirusem w zespole Wisły Płock nie odbędzie się zapowiadany na wtorek mecz 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Polski z Pogonią Szczecin.

W klubie czekają teraz na informację, czy również przełożony zostanie pojedynek ligowy z "Portowcami", zaplanowany na niedzielę, 8 listopada.

 

„Zdecydowana większość zakażonych zawodników oraz sztabu szkoleniowego i pracowników, chorobę przechodzi bezobjawowo, narzekają jedynie na drobne objawy, głównie bóle mięśni. Monitorujemy całą sytuację, pracujemy zdalnie, na razie wiemy, że mecz Pucharu Polski został przełożony. Nie ma jeszcze decyzji o spotkaniu ligowym” - powiedział PAP prezes Wisły Płock Tomasz Marzec.

 

Najbliższy mecz Wisła Płock miała rozegrać 3 listopada w 1/16 Pucharu Polski. Klub nie wystąpił wcześniej o przełożenie spotkania, chociaż przed tygodniem wykryto w nim duże ognisko, liczące 12 osób, chorych na COVID-19. W niedzielę 1 listopada poinformowano, że kolejnych 19 osób jest zakażonych i wtedy wysłano zapytanie do PZPN.

 

Zobacz także: Fortuna Puchar Polski: Pogoń pokonana! Szalona końcówka i awans Radomiaka

 

Po wykryciu ogniska choroby i pierwszych 12 pozytywnych wynikach na obecność koronawirusa (wśród zakażonych był trener Radosław Sobolewski) klub zlecił kolejne testy dla zawodników odbywających kwarantannę, członków sztabu oraz pracowników Wisły Płock.

 

W niedzielę klub otrzymał wyniki. Pozytywne testy miało kolejnych 19 osób, a w tym: ośmiu piłkarzy pierwszego zespołu, jeden zawodnik rezerw, trzech członków sztabu szkoleniowego oraz łącznie siedmiu pracowników administracji.

 

Osoby zakażone, które miały ujemny wynik testu na koronawirusa dopiero we wtorek 10 listopada zostaną poddane kolejnym badaniom i jeśli wszystko będzie w porządku, drużyna rozpocznie wspólne treningi.

 

Pierwszy pozytywny przypadek został potwierdzony u zawodnika drużyny rezerw w niedzielę 25 października. Od razu klub przeprowadził testy dla wszystkich członków Wisły Płock, wtedy jedenaście dało wynik pozytywny. Łącznie z niedzielnymi, dodatnie rezultaty badań otrzymało 31 osób.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie