Liga Narodów: Selekcjoner Serbii zawieszony. Grzywna dla federacji

Piłka nożna
Liga Narodów: Selekcjoner Serbii zawieszony. Grzywna dla federacji
fot. PAP
Ljubisa Tumbakovic

Selekcjoner reprezentacji Serbii Ljubisa Tumbakovic został ukarany grzywną w wysokości 5 tys. euro i zawieszony na jeden mecz, a tamtejsza Federacja Piłkarska zapłaci 20 tys. euro - poinformowała UEFA. To kary za zbyt późne wyjście na boisko w spotkaniu Ligi Narodów z Węgrami.

Do incydentu doszło 11 października w Belgradzie, w meczu z Węgrami w trzeciej kolejce rozgrywek (0:1). Gospodarze wyszli z tunelu o kilka minut za późno, przez co spotkanie nie rozpoczęło się o czasie.

 

"Organ kontroli, etyki i dyscypliny postanowił nałożyć na serbską federację 20 tys. euro grzywny za spowodowanie opóźnienia rozpoczęcia meczu. Zdecydował również zawiesić trenera Ljubisę Tumbakovica na jedno spotkanie rozgrywek UEFA, w którym miał uczestniczyć, i ukarać go grzywną w wysokości 5 tysięcy euro" - napisano w komunikacie europejskiej centrali.

 

Zobacz także: Ranking FIFA: Awans Polski. Liderem wciąż Belgia

 

To oznacza, że Serbowie będą najprawdopodobniej musieli radzić sobie bez swojego szkoleniowca 12 listopada w Belgradzie w barażu ze Szkocją, którego zwycięzca zakwalifikuje się do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Z komunikatu UEFA nie wynika jednak jednoznacznie, czy faktycznie chodzi o ten mecz, czy Tumbakovic odbędzie karę trzy dni później w spotkaniu Ligi Narodów z Węgrami w Budapeszcie.

 

Zwycięzcy barażu w Belgradzie dołączą do grupy D mistrzostw Europy, w której czekają już Anglia, Czechy i Chorwacja.

 

W Lidze Narodów Serbia jest ostatnia w grupie 3 dywizji B z zaledwie dwoma punktami po czterech meczach. Prowadzi Rosja - 8 pkt, przed Węgrami - 7 i Turcją - 3.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie