PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn znów trenuje. Wszyscy zdrowi

Siatkówka
PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn znów trenuje. Wszyscy zdrowi
fot. Materiały prasowe
Siatkarze z Olsztyna wrócili do pracy. Jeszcze nie wiadomo, czy rozegrają niedzielny mecz PlusLigi

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn powrócili do zajęć po ponad dwutygodniowej przerwie. Co najważniejsze wszyscy są zdrowi i gotowi do pracy. Pierwszy trening po długiej pauzie odbył się w poniedziałek.

Trwająca na całym świecie pandemia koronawirusa, nie oszczędziła również zawodników ze stolicy Warmii i Mazur. 13 dni - tyle w izolacji spędzili siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn. Przypomnijmy, iż w sumie 14 osób otrzymało pozytywne wyniki na obecność wirusa SARS-CoV-2. W niedzielą, 1 listopada, izolacja Zielonej Armii została zakończona. Dzień później, po przebytych badaniach kardiologicznych, siatkarze wrócili do zajęć.

 

- Nie mogłem się doczekać powrotu i odliczałem dni, kiedy znów będziemy mogli trenować. Badania kardiologiczne nie wykazały śladów wirusa w moim organizmie. Dzięki temu mogę wrócić do pracy na wysokich obrotach – mówi Wojciech Żaliński, przyjmujący Indykpolu AZS.

 

ZOBACZ TAKŻE: Siatkarze Stali Nysa znów trenują. Jeszcze nie w komplecie

 

W dobrym humorze na pierwszych zajęciach po przerwie był również Javier Concepcion.

 

- Czuje się bardzo dobrze. Wiadomo, iż po takiej przerwie, na pierwszym treningu możemy odczuwać lekkie oznaki zmęczenia. Moje ciało wysyła jednak do mnie zupełnie inne sygnały. Jest fantastycznie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Heynen: Wiem, jak się czują zakażeni siatkarze

 

Jak będą wyglądały pierwsze dni akademików po powrocie do zajęć?

 

- Zaczęliśmy spokojnie, lecz każdego dnia obciążenia będą coraz większe. Czujemy się bardzo dobrze, lecz potrzebujemy trochę czasu, aby wrócić do formy, jaką prezentowaliśmy przed przerwą. Jestem dobrej myśli - przyznaje Dmytro Teryomenko, środkowych "Akademików".

 

Z powodu trwającej kwarantanny w ekipie GKS Katowice, niedzielny mecz w Hali Urania z podopiecznymi trenera Grzegorza Słabego został odwołany. Niewykluczone, że w tym terminie siatkarze z Kortowa zmierzą się z innymi przeciwnikiem.

Informacja praswoa, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie