TAURON Liga: Derby Łodzi rozstrzygnęły się w czterech setach

ŁKS – Grot Budowlani 1:3.

W meczu 7. kolejki Tauron Ligi doszło do starcia dwóch łódzkich zespołów. ŁKS Commercecon przegrał derbowe starcie z Grot Budowlanymi 1:3.

Pierwszy set do stanu 10:10 miał wyrównany przebieg. Później inicjatywę zaczęły przejmować siatkarki Grot Budowlanych. Wykorzystały słabsze momenty przeciwniczek, które były w tej partii nieskuteczne w ataku. Ważna dla rozstrzygnięcia seta okazała się punktowa seria od stanu 17:19 do 17:23. W końcówce podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza dopełniły formalności. Veronica Jones-Perry wywalczyła piłkę setową (19:24), a przestrzelona zagrywka rywalek zamknęła tę część meczu (20:25).

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęły gospodynie (6:2), które w kolejnych akcjach jeszcze powiększały przewagę, dominując na parkiecie. Przy stanie 17:8 wydawało się, że "Łódzkie Wiewióry" mają seta pod kontrolą i wówczas nastąpiła czarna seria... Siatkarki Grot Budowlanych wygrały... dziesięć kolejnych akcji (17:18), a w polu serwisowym błysnęła w tym fragmencie rezerwowa Kornelia Moskwa. Losy seta ważyły się do samego końca, ale ekipa ŁKS zdołała się pozbierać i wygrać trzy kluczowe akcje od stanu 22:23. Skuteczny atak, a następnie blok Katarzyny Zaroślińskiej-Król i as serwisowy Klaudii Alagierskiej dały wynik 25:23.

Początek trzeciej partii to zacięta walka obu ekip. Tak było do stanu 13:13, bo później inicjatywę przejęły siatkarki Budowlanych. Najpierw wygrały trzy kolejne akcje po serii błędów rywalek (13:16), później dwoma skutecznymi atakami popisała się Zuzanna Górecka i rezultat zaczął kształtować się po myśli tej ekipy (15:19). W końcówce siatkarki trenera Krzyształowicza utrzymały przewagę. Atak z drugiej piłki w wykonaniu Julii Nowickiej dał piłkę setową (17:24), a pewny atak Moniki Fedusio z lewego skrzydła ustalił wynik na 18:25.

Set numer cztery rozpoczął się od przewagi Grot Budowlanych (2:5). "Łódzkie Wiewióry" co prawda odrobiły straty (11:11), ale przegrały trzy następne akcje. To był ostatni moment punktowego kontaktu obu drużyn, bo siatkarki Budowlanych rozkręciły się i w końcówce pewnie zmierzały po wygraną. Zepsuta zagrywka przeciwniczek dała im piłkę meczową, a blok w kolejnej akcji zakończył łódzkie derby (20:25).

Najwięcej punktów: Katarzyna Zaroślińska-Król (18), Katarina Lazović (13), Anna Kalandadze (11), Klaudia Alagierska (10) – ŁKS; Veronica Jones-Perry (18), Monika Fedusio (14), Zuzanna Górecka (11) – Grot Budowlani. MVP: Veronica Jones-Perry.

ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź 1:3 (20:25, 25:23, 18:25, 20:25)

ŁKS: Anna Kalandadze, Britt Bongaerts, Katarina Lazović, Klaudia Alagierska, Katarzyna Zaroślińska-Król, Aleksandra Wójcik – Krystyna Strasz (libero) oraz Oliwia Laszczyk, Joanna Pacak. Trener: Giuseppe Cuccarini.
Grot Budowlani: Monika Fedusio, Małgorzata Lisiak, Julia Nowicka, Veronica Jones-Perry, Anna Lewandowska, Paulina Damaske – Maria Stenzel (libero) oraz Zuzanna Górecka, Kornelia Moskwa, Justyna Kędziora. Trener: Błażej Krzyształowicz.