Wiktor Kułakow pierwszym nabytkiem Wybrzeża Gdańsk

Żużel
Wiktor Kułakow pierwszym nabytkiem Wybrzeża Gdańsk
fot. Cyfrasport
Wiktor Kułakow zamienił Toruń na Gdańsk.

Występujący w poprzednim sezonie w Apatorze Toruń Rosjanin Wiktor Kułakow jest pierwszym żużlowcem zakontraktowanym przez Zdunek Wybrzeże. Występujący w pierwszej lidze gdański klub poinformował jednocześnie, że jego szeregi opuści co najmniej pięciu zawodników.

Kułakow to czołowy w dwóch ostatnich latach żużlowiec 1. ligi. W 2019 roku w barwach Unii Tarnów był ze średnią 2,411 punktu na bieg najskuteczniejszym zawodnikiem rozgrywek, natomiast w minionym sezonie miał wielki udział w wywalczeniu przez Apatora Toruń awansu do ekstraligi. 25-letni Rosjanin zanotował przeciętną 2,361 pkt., a lepszy był tylko jego kolega z zespołu Jack Holder.

 

„Statystyki nie kłamią. Pozyskaliśmy świetnego zawodnika, z czego bardzo się cieszymy. Wiktor w poprzednich latach udowodnił swoją klasę i wierzymy, że będzie równie skuteczny w Wybrzeżu. To młody, ambitny i ułożony chłopak. Widać, że dobrze czuje się na naszym torze, a to też miało wpływ na transfer. Chcemy zbudować drużynę, która będzie zwyciężała przede wszystkim u siebie i tak skuteczny zawodnik jest do tego niezbędny. Liczę, że nie spuści z tonu i w Gdańsku stanie się pewniakiem dokładającym dwucyfrówki” – powiedział cytowany na klubowej stronie menedżer Wybrzeża Eryk Jóźwiak.

 

W październiku warunki nowej umowy ustalili Krystian Pieszczek i Duńczyk Rasmus Jensen, przedłużono także ze Stalą Gorzów Wielkopolski kolejne wypożyczenie młodzieżowca Alana Szczotki. Ważne kontrakty mają natomiast młodzieżowcy Piotr Gryszpiński i Amadeusz Szulist oraz Rosjanin Aleksandr Kajbuszew i Nowozelandczyk Bradley Wilson-Dean.

 

Zobacz także: Anders Thomsen na dwa kolejne sezony w Stali

 

Wszystko wskazuje na to, że do Wybrzeża przejdzie także Jakub Jamróg z Motor Lublin, natomiast jako zawodnik do lat 24 będzie jeździł Niemiec Lukas Fienhage (ostatnio drugoligowy Wolfe Wittstock).

 

Gdański klub poinformował również, że odeszło pięciu zawodników - Duńczyk Peter Kildemand, Szwed Jacob Thorssell, Kacper Gomólski, Robert Chmiel oraz Mikkel Bech. Czterej pierwsi nie otrzymali propozycji przedłużenia kontraktów na 2021 rok, a Duńczyk zakończył karierę.

 

Umowa z Wybrzeżem zakończyła się młodzieżowcowi Karolowi Żupińskiemu, który bliski jest przejścia do Apatora.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie