EBL: Wyjazdowe zwycięstwo WKS Śląska Wrocław. Pokonany HydroTruck Radom

Wyjazdowe zwycięstwo WKS Śląska Wrocław. Pokonany HydroTruck Radom.

Koszykarze HydroTrucka Radom ulegli WKS Śląskowi Wrocław 67:87 (15:18, 17:19, 13:25, 22:25) w zaległym meczu 10. serii spotkań Energ Basket Ligi. To szóste w sezonie zwycięstwo gości,mktórzy na koncie mają również trzy porażki. Radomianie przegrali ósmy raz, przy zaledwie dwóch zwycięstwach. We wtorek najlepszym zawodnikiem Śląska był Aleksander Dziewa z 21 punktami i dziewięcioma zbiórkami. Nickolas Neal zdobył dla gospodarzy 16 punktów i zaliczył trzy asysty.

Początek spotkania należał do gości, którzy po trafieniu Elijaha Stewarta prowadzili 5:0. HydroTruck błyskawicznie odrobił straty, a po kilku minutach i "trójce" Filipa Zegzuły to właśnie ten zespół zdobył minimalną przewagę. Później nie do zatrzymania był jednak Stewart i głównie dzięki niemu WKS Śląsk po 10 minutach był lepszy. Prowadził 18:15.

W drugiej części spotkania bardzo aktywny był Kacper Gordon, a swoje robił też Dziewa. Po akcji Strahinji Jovanovicia w pewnym momencie Śląsk miał 11 punktów przewagi. Gospodarze się nie poddawali, a dzięki zagraniu 3+1 Zegzuły po pierwszej połowie przegrywali zaledwie 32:37.

W trzeciej kwarcie dzięki zagraniu Neala zespół trenera Roberta Witki zniwelował stratę do dwóch punktów. Później jednak serią 11:0 odpowiedziała drużyna z Wrocławia, a ponownie świetnie radził sobie Jovanovis. W kolejnej fazie meczu dwie "trójki" Dziewy dały nawet 18 punktów przewagi. Ostatecznie po 30 minutach było 62:45 dla przyjezdnych.

W czwartej kwarcie nieźle radził sobie Neal, ale to było za mało by odrobić straty. Sporo szans na grę dostali Kacper Marchewka i Kacper Gordon oraz inni młodsi zawodnicy WKS Śląska. Wrocławianie kontrolowali już wydarzenia na parkiecie i zwyciężyli 87:67.

HydroTruck Radom - Śląsk Wrocław 67:87 (15:18, 17:19, 13:25, 22:25)

HydroTruck Radom: Nickolas Neal 16, Filip Zegzuła 15, Brett Prahl 9, Dayon Griffin 8, Danilo Ostojic 6, Daniel Wall 5, Marcin Piechowicz 3, Mikołaj Kurpisz 3, Aleksander Lewandowski 2, Jakub Zalewski 0, Patryk Stankowski 0.

Śląsk Wrocław: Aleksander Dziewa 21, Elijah Stewart 14, Strahinja Jovanovic 12, Kacper Gordon 11, Ivan Ramljak 10, Michał Gabiński 6, Akos Keller 6, Kacper Marchewka 6, Szymon Tomczak 1, Jan Wójcik 0, Tomasz Żeleźniak 0.