Geoffrey Kondogbia wzmocnił Atletico Madryt

Piłka nożna
Geoffrey Kondogbia wzmocnił Atletico Madryt
fot. PAP
Geoffrey Kondogbia (z lewej)

Geoffrey Kondogbia, uznawany za jednego z najlepszych defensywnych pomocników w piłkarskiej ekstraklasie Hiszpanii, przeszedł z Valencii do Atletico Madryt. Nie ujawniono kwoty transferu, który był możliwy poza tzw. okienkiem dzięki specjalnemu zapisowi w przepisach.

Były reprezentant Francji, obecnie występujący dla kadry narodowej Republiki Środkowoafrykańskiej, podpisał z Atletico czteroletni kontrakt.

 

W madryckim klubie zastąpi Thomasa Parteya - dołączył on do Arsenalu tuż przed zamknięciem okna transferowego po tym, jak klub Premier League aktywował jego klauzulę wykupu za 50 milionów euro.

 

Przepisy La Liga pozwalają klubom, które straciły zawodnika po uruchomieniu ich klauzuli zwolnienia, podpisać kontrakt z innym piłkarzem w ciągu miesiąca - pod warunkiem, że gra już w Hiszpanii lub nie ma kontraktu.

 

Zobacz także: Straszna cena za miłość do futbolu

 

Kondogbia jest kolejnym z czołowych piłkarzy, którzy odeszli w ostatnich tygodniach z przeżywającej kłopoty Valencii. Utytułowany klub opuścili wcześniej m.in. reprezentanci Hiszpanii - Rodrigo Moreno, Dani Parejo i Ferran Torres.

 

W czterech ostatnich meczach Valencia zdobyła tylko jeden punkt i w tabeli zajmuje 13. miejsce (łacznie 8 pkt). Atletico jest czwarte (14 pkt), ale ma jeszcze dwa zaległe spotkania.

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze