PlusLiga: Mecz Aluron CMC Warta Zawiercie - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle odwołany!

Siatkówka
PlusLiga: Mecz Aluron CMC Warta Zawiercie - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle odwołany!
fot. Cyfrasport
Zaplanowany na wtorek mecz 11. kolejki PlusLigi Aluron CMC Warta Zawiercie – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie odbędzie się w pierwotnym terminie.

Zaplanowany na wtorek mecz siatkarskiej ekstraklasy Aluron CMC Warta Zawiercie – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle został odwołany w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem w ekipie gości. Zawiercianie mieli wrócić do gry po 24-dniowej przerwie.

Drużyna „Jurajskich Rycerzy” została wcześniej dotknięta epidemią. W sierpniu zachorowało dwóch jej zawodników, a w październiku kolejnych dziesięciu.

 

Prezes Aluronu CMC Kryspin Baran w rozmowie z PAP był sceptyczny w kwestii formy, jaką po przerwie zaprezentują zawiercianie. - Formalnie pokończyły się choroby i kwarantanny, jednak nikt rozsądny chyba nie uwierzy, że po takiej wyniszczającej chorobie i spędzeniu 10, a czasem 14 dni w izolacji jest się gotowym, by zagrać na wysokim poziomie w zawodowym meczu siatkówki. Mam poważne wątpliwości i rozterki, czy zespół jest zdatny zdrowotnie do tak dużego wysiłku – powiedział prezes.

 

ZOBACZ TAKŻE: TAURON Liga: Derby Łodzi rozstrzygnęły się w czterech setach

 

Ostatecznie te obawy okazały się niepotrzebne, a podopieczni trenera Igora Kolakovica będą mieli więcej czasu na wspólne treningi, bo z ZAKSĄ we wtorek nie zagrają. - Jak mówią lekarze sama gra w siatkówkę nie stwarza zagrożenia epidemiologicznego. Istnieje ono przy wspólnym podróżowaniu zespołu, w czasie korzystania z szatni oraz interakcji między drużynami, które staramy się eliminować – czyli przywitania, czy koleżeńskich dyskusji. Myślę, że kiedy drużyny przechorują koronawirusa, będzie trochę spokoju. Pojedynczymi przypadkami łatwiej będzie zarządzać i na pewno nie będzie takiego spektakularnego przekładania wielu spotkań – ocenił Baran.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie