Premier League: Trzecia porażka drużyny Mateusza Klicha. Leicester City wiceliderem

Piłkarze Leicester City mają powody do zadowolenia.

Zespół Leeds United przegrał z Leicester City 1:4 (0:2) w poniedziałkowym meczu 7. kolejki angielskiej Premier League. W ekipie gospodarzy całe spotkanie rozegrał Mateusz Klich. To druga z rzędu porażka u siebie i trzecia w sezonie beniaminka. Triumfatorzy zostali wiceliderami.

Bramki dla zwycięzców w pierwszej połowie strzelili Harvey Barnes w 2. minucie i Youri Tielemans w 21. Z kolei gospodarze uzyskali kontaktowego gola w 48. minucie, a jego autorem był Stuart Dallas. Kwadrans przed końcem prowadzenie podwyższył Jamie Vardy, a w dodatkowym czasie wynik ustalił Tielemans, który wykorzystał rzut karny.

Dwa tygodnie temu beniaminek Leeds United uległ na własnym stadionie Wolverhampton Wanderers 0:1 w 5. serii gier, a teraz nie sprostał też Leicester City. W międzyczasie pokonał na wyjeździe Aston Villa Birmingham 3:0; klasycznym hat-trickiem w drugiej części popisał się Patrick Bamford.

Leeds z dorobkiem 10 punktów zajmuje 12. miejsce, a ekipa Leicester City awansowała z ósmej na drugą pozycję (15 pkt). Liderem jest Liverpool (16), a trzeci Tottenham Hotspur (14).

W innym poniedziałkowym spotkaniu zespół Fulham wygrał 2:0 z West Bromwich Albion (w kadrze nie było Kamila Grosickiego). Londyński zespół odniósł pierwsze zwycięstwo po powrocie latem do Premier League. Na listę strzelców wpisali się Bobby Decordova-Reid w 26. minucie i Ola Aina w 30.