PŚ w skokach: Roman Koudelka opuści początek sezonu

Inne
PŚ w skokach: Roman Koudelka opuści początek sezonu
fot. Cyfrasport
Roman Koudelka z powodu kłopotów zdrowotnych opuści początek sezonu Pucharu Świata.

Czeski skoczek narciarski Roman Koudelka z powodu kłopotów zdrowotnych opuści początek sezonu Pucharu Świata. Do rywalizacji chciałby się włączyć w Engelbergu przed Bożym Narodzeniem.

Latem Koudelka miał dwa poważne upadki, w wyniku których ucierpiały jego kostka i ramię. Później nabawił się urazu kolana i nie jest jeszcze gotowy, by do 15. w karierze sezonu PŚ przystąpić od inauguracyjnych zawodów w Wiśle, zaplanowanych na 21-22 listopada.

 

- W lipcu uszkodziłem więzadła w kostce, miałem też porozbijane ramię. Półtora miesiąca później uszkodziłem prawe kolano. Sporo się tego nazbierało, więc nie jestem gotowy, by wystąpić w Wiśle na inaugurację Pucharu Świata. Nie pojadę też później do Finlandii i rosyjskiego Niżnego Tagiłu. Jeszcze nie wiem, co z grudniowymi mistrzostwami świata w lotach w Planicy, ale szanse nie są zbyt duże. Celuję, by włączyć się do PŚ w szwajcarskim Engelbergu krótko przed Bożym Narodzeniem - powiedział Koudelka czeskiej agencji prasowej CTK.

 

31-letni narciarz, mimo komplikacji zdrowotnych, nie myśli na razie o zakończeniu kariery. - Nie myślę o tym. Zresztą szkoda byłoby ją kończyć z powodu kontuzji. Gdy doznałem urazu kolana, to pomyślałem, że już dosyć tego, ale już następnego dnia miałem ochotę wrócić do treningów i na skocznię - dodał.

 

Letnie MP w skokach narciarskich. Piotr Żyła: To nie był mój dzień

 

Wobec kłopotów zdrowotnych Czech celuje głównie w Turniej Czterech Skoczni oraz mistrzostwa świata w Oberstdorfie. - TCS to dla mnie zawsze jeden z ważniejszych, ale i przyjemniejszych startów w sezonie. Uwielbiam jego atmosferę, choć w tym roku z racji pandemii prawdopodobnie będziemy rywalizować bez kibiców na trybunach. Prestiż zawodów na tym chyba jednak nie ucierpi - wspomniał.

 

Koudelka zadebiutował w PŚ w sezonie 2006/07. Wygrał sześć konkursów, ostatni 4 marca 2016 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. 11-krotnie stanął na podium. Kilka razy był blisko podium w mistrzostwach świata, m.in. czwarty na obiekcie normalnym w Falun w 2015 roku. Sezon 2014/15 zakończył na siódmej pozycji w klasyfikacji generalnej PŚ. W ostatniej edycji cyklu był 26.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie