Jakub Moder: Mecze ze Standardem zadecydują o dalszych losach grupy

Piłka nożna
Jakub Moder: Mecze ze Standardem zadecydują o dalszych losach grupy
fot. Cyfrasport
Zdaniem Jakuba Modera spotkania ze Standardem Liege będą kluczowe w kontekście dalszych losów grupy.

- Jak uda się wygrać w czwartek i złapać jakieś punkty również na wyjeździe, to będziemy walczyć o awans – mówił pomocnik Lecha Poznań Jakub Moder. „Kolejorz” w czwartek zmierzy się na własnym stadionie ze Standardem Liege w meczu 3. kolejki Ligi Europy.

Paweł Ślęzak: 4 listopada 2010 roku Mateusz Możdżeń na tym stadionie strzelił gola Manchesterowi City. Czy jest to dla ciebie inspiracja, że mamy właśnie rocznicę tej pięknej bramki?

 

Jakub Moder: Również postaram się oddać kilka strzałów z dystansu, ale myślę, że liczy się przede wszystkim zwycięstwo i to dla nas najważniejsze, żeby zacząć punktować w Lidze Europy. Na razie mamy dwie porażki na koncie, a kolejne dwa mecze ze Standardem będą bardzo ważne w kontekście następnych spotkań. Jak uda się wygrać w czwartek i złapać jakieś punkty również na wyjeździe, to będziemy walczyć o awans.

 

Zwracacie uwagę na osłabienia rywali przed czwartkowym meczem?

 

Na pewno mają swoje problemy ale myślę, że to nie będzie ważne. To na tyle mocna i zgrana drużyna, że mają bardzo dobrych zmienników. Myślę, że za podstawowych graczy wejdą bardzo mocni rezerwowi.

 

Wartościowaliście sobie rywali w grupie, czy do każdego spotkania podchodzicie tak samo?

 

Każdy zdaje sobie sprawę, że to Benfica wygra grupę i patrzyliśmy na to w ten sposób. Z kolei Rangersi i Standard to takie ekipy, z którymi możemy wygrać. Ostatnio pokazaliśmy w Glasgow, że mieliśmy kilka sytuacji, po których ten mecz mógłby potoczyć się inaczej. Czwartek będzie bardzo ważny w kontekście dalszych losów tej grupy. Wszystko może się wydarzyć.

 

 

Całość w załączonym materiale wideo.

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie