KSW 56: Zapowiedź walki wieczoru Michała Materli z Roberto Soldiciem (WIDEO)

Sporty walki
KSW 56: Zapowiedź walki wieczoru Michała Materli z Roberto Soldiciem (WIDEO)
fot. Polsat Sport
Roberto Soldić zawalczy na gali KSW w kategorii średniej po raz pierwszy w karierze.

Uwielbiany przez kibiców i mający status legendy KSW Michał Materla (29-7, 10 KO, 13 Sub) zmierzy się w walce wieczoru z aktualnym mistrzem w wadze półśredniej Roberto Soldiciem (17-3, 14 KO, 1 Sub). Dla Chorwata będzie to pierwsza walka w karierze w kategorii średniej. Polak wraca po zwycięstwie na gali KSW 55.

Znakiem firmowym Soldicia są piekielnie mocne ciosy, które odczuli już na swojej skórze klasowi zawodnicy tacy jak: Borys Mańkowski, Dricus Du Plessis czy Vinicius Bohrera. „Robocop” zawalczy dla federacji KSW po raz szósty. Ponad rok temu pokonał na gali KSW 50 w Londynie Michała Pietrzaka, który jako jedyny wytrzymał z nim trzy rundy.

 

Materla bardzo szybko powróci do klatki KSW. „Cipao” na poprzedniej gali pokonał Serba Aleksandara Ilicia. Zawodnik Berserkers Team Szczecin zamknął rywala w charakterystycznym dla siebie krucyfiksie i zmusił sędziego do przerwania walki. Tym samym 36-latek dopisał do swojego dorobku 19 zwycięstwo i 14 przed czasem.

 

- Soldić jest młody, dynamiczny i bardzo pewny siebie. Zaimponował mi w rewanżu z Du Plessisem. Potrafił podnieść się po nokaucie i wygrał walkę w fenomenalnym stylu – chwalił swojego przeciwnika Materla.

 

 

Walka wieczoru | Main event

 

83,9 kg/185 lb: Michał Materla (29-7, 10 KO, 13 Sub) vs Robert Soldić (17-3, 14 KO, 1 Sub)

 

Walka o pas kategorii półciężkiej | KSW Light Heavyweight Championship Bout

 

93 kg/205 lb: Tomasz Narkun (17-3, 3 KO, 13 Sub) vs Ivan Erslan (9-0, 5 KO, 1 Sub)

kl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie