Liga Europy: Menedżer ds. komunikacji Karabachu Agdam zawieszony przez UEFA

Piłka nożna
Liga Europy: Menedżer ds. komunikacji Karabachu Agdam zawieszony przez UEFA
fot. PAP
Menedżer ds. komunikacji Karabachu Agdam Nurlan Ibrahimow został tymczasowo zawieszony przez UEFA do czasu wyjaśnienia sprawy.

Menedżer ds. komunikacji Karabachu Agdam Nurlan Ibrahimow został tymczasowo zawieszony przez UEFA do czasu wyjaśnienia sprawy. Oskarżony jest - jak można przeczytać w komunikacie - o rasistowskie i dyskryminujące zachowanie.

Konkretnie chodzi o jeden wpis, który Ibrahimow umieścił w mediach społecznościowych. Miał on w nim wezwać do „zabicia wszystkich Ormian, młodych i starych, bez wyjątku”. Później usunął swój post, ale wielu użytkowników go zobaczyło i zapisało.

 

W sobotę federacja piłkarska Armenii zażądała wykluczenia zespołu z Azerbejdżanu z europejskich pucharów. Karabach występuje w Lidze Europy, a rozgrywki grupy I rozpoczęła od porażek z Maccabi Tel Awiw 0:1 i Villarreal 1:3. Kolejnym rywalem będzie turecki Sivasspor, który również doznał już dwóch porażek.

 

Zobacz także: Liga Europy: Sześciu zawodników Standardu Liege zakażonych koronawirusem

 

Władze klubu także wydały w tej sprawie komunikat, odcinając się od wpisu Ibrahimowa. "To jest wprawdzie nasz pracownik, ale w mediach społecznościowych wyraża własne opinie. Nie mają one nic wspólnego z naszym klubem i nie są w żaden sposób popierane" - napisano na oficjalnej stronie Karabachu Agdam i dodano, że wszczęto także wewnętrzne postępowanie dyscyplinarne.

 

Zbrojny konflikt między Azerbejdżanem i Armenią o Górski Karabach trwa już jakiś czas. Klub Karabach został założony 70 lat temu w Agdam położonym w Górskim Karabachu. W 1993 roku miasto zostało przejęte przez Armenię. Zespół piłkarski funkcjonuje i rozgrywa mecze w Baku.

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie