Itas Trentino - Leo Shoes Modena. Hit przełożony z powodu koronawirusa

Siatkówka
Itas Trentino - Leo Shoes Modena. Hit przełożony z powodu koronawirusa
fot. PAP
Koronawirus paraliżuje rozgrywki ligowe we Włoszech

Nie odbędzie się zaplanowane na czwartek 5 listopada spotkanie włoskiej SuperLega pomiędzy Itasem Trentino a Leo Shoes Modena. Mecz został przełożony po wykryciu dwóch przypadków koronawirusa w zespole z Trentino. Na razie nie podano nowego terminu spotkania.

Koronawirus paraliżuje siatkarskie rozgrywki na całym świecie. Po drużynie Sir Safety Perugia pandemia dotknęła także inny zespół włoskiej SuperLega - Itas Trentino. Na jeden dzień przed zaplanowanym hitem z Leo Shoes Modena klub z Trydentu poinformował o wykryciu dwóch przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w swoim zespole. Władze w porozumieniu z zakażonymi zdecydowały się także upublicznić ich nazwiska w komunikacie prasowym.

 

ZOBACZ TAKŻE: Włoska liga siatkówki zamknięta do stycznia? Kto choruje w Perugii?

 

- Trentino Volley ogłasza, że ​​po testach na obecność wirusa COVID-19, którym poddano cały zespół we wtorek 3 listopada, wykryto pozytywne wyniki u przyjmującego Dicka Kooya i asystenta trenera Mattii Castello. Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Serie A Volleyball League, zaplanowany na czwartek 5 listopada mecz SuperLega Credem Banca pomiędzy Itas Trentino i Leo Shoes Modena został przesunięty na termin do ustalenia - poinformował w środę wieczorem włoski klub.

 

 

Polscy kibice świetnie znają Dicka Kooya z występów w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Holenderski przyjmujący występował w kędzierzyńskim zespole w latach 2013-2015 zdobywając z nim Puchar i Superpuchar Polski.

 

W SuperLega dopuszcza się trzy pozytywne przypadki w drużynie, a zespół wciąż może rozgrywać swoje mecze. Warunek jest jeden - wszyscy pozostali - po wykryciu pozytywnych przypadków w drużynie - muszą przejść kolejne testy. Jeśli dadzą wynik negatywny - drużyna może grać. W przypadku Itasu badania już zostały wykonane, ale wynik będzie dopiero w czwartek, na godziny przed zaplanowanym pierwotnie terminem meczu. Podobna sytuacja miała już miejsce przed weekendowym spotkaniem Ravenna - Verona, które ma już nowy termin rozegrania - 18 listopada. Na dziś tylko wspomniana na wstępie Perugia jest wyeliminowana z gry na dłużej - w zespole jest 12 pozytywnych przypadków. 

PI, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze