PKO Ekstraklasa: W Stali Mielec kolejne zakażenia koronawirusem

Piłka nożna
PKO Ekstraklasa: W Stali Mielec kolejne zakażenia koronawirusem
fot. Cyfrasport
W Stali Mielec znów duże problemy. Koronawirus zaatakował kolejny raz

Sześciu piłkarzy PGE FKS Stali Mielec jest zakażonym wirusem SARS-CoV-2 - poinformował w czwartek klub. Na razie nie przełożono ich sobotniego meczu ekstraklasy z Wartą Poznań.

- W ostatnich dniach u sześciu zawodników drużyny zdiagnozowano niepokojące objawy. Osoby te zostały natychmiastowo odizolowane od reszty drużyny i przeszły badania wymazowe pod kątem obecności wirusa SARS-CoV-2. Wszystkie pobrane próbki dały wynik pozytywny. Klub w podjętych działaniach postępuje według wytycznych Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Mielcu oraz Zespołu Medycznego PZPN - można przeczytać w czwartkowym komunikacie Stali.

 

 

Nie podano nazwisk zakażonych graczy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Magazyn Fortuna Pucharu Polski: Bez niespodzianek, ale z gradem goli

 

W Stali były już problemy spowodowane zakażeniami. Na początku sierpnia klub informował o "kilku" przypadkach. Zakłócone zostały przygotowania do sezonu, odwołano m.in. mecz kontrolny z Puszczą Niepołomice.

 

Dwukrotni mistrzowie Polski (1973, 1976) w tabeli PKO Ekstraklasy zajmują 14. miejsce z dorobkiem pięciu punktów. Ich sobotni pojedynek z zespołem z Wielkopolski ma się rozpocząć w Mielcu o godzinie 15:00.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie