Tymoteusz Puchacz po meczu Lech Poznań - Standard Liege: Jestem zadowolony z tego, jak gramy w piłkę

- Druga połowa dobitnie pokazała, że w pełni kontrolowaliśmy ten mecz - mówił Tymoteusz Puchacz.

- Druga połowa dobitnie pokazała, że w pełni kontrolowaliśmy ten mecz - mówił Tymoteusz Puchacz po spotkaniu ze Standardem Liege w Lidze Europy. Lech wygrał 3:1, a lewy obrońca "Kolejorza" zaliczył dwie asysty.

Paweł Ślęzak: Po akcji na 2:0 wykonałeś charakterystyczną cieszynkę. Czy było to inspirowane Conorem McGregorem?

Tymoteusz Puchacz: Nie, było to inspirowane momentem. Bardzo cieszyłem się, że wyszliśmy na dwubramkowe prowadzenie.

Może to jest dobra okazja, żeby to pociągnąć dalej i po strzelonych golach próbować czegoś takiego.

Może wymyślimy coś ciekawego. Jak byłem młodszy i strzelałem gole, to inspirowałem się napastnikami i wymyślałem różne cieszynki. Teraz nie mam tak często okazji, ale może jak dam asystę, to coś tam zatańczę.

Dzisiaj zanotowałeś dwie asysty. Ze swojego indywidualnego występu możesz być zadowolony?

Przede wszystkim jestem zadowolony z tego, jak gramy w piłkę. Przyjechała tu dzisiaj drużyna wysoko notowana. My pokazaliśmy, że w pełni kontrolujemy ten mecz i druga połowa dobitnie to pokazała.

Po golu na 2:0 pojawiła się lekka dekoncentracja. Przysłuchiwałem się komentarzowi Jerzego Engela, który mówił, że nie powinniście taką dużą liczbą piłkarzy iść do przodu. Ale chyba to leży w waszej naturze, że nie do końca zabezpieczacie tyły i chcecie strzelić jak najwięcej goli.

Stracona bramka nie wynikała ze zbyt ofensywnej gry tylko ze straty. Musimy czegoś takiego się wystrzegać. W drugiej połowie atakowaliśmy dużą liczbą zawodników i piłka była cały czas przy nodze. Chcemy cały czas atakować i naciskać.