Co dalej z rozgrywkami PlusLigi? Jest rozwiązanie. „Być może jedyne”

Siatkówka
Co dalej z rozgrywkami PlusLigi? Jest rozwiązanie. „Być może jedyne”
fot. PAP
Siatkarze Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wypróbowali testy kasetkowe.

Najbardziej szalony sezon PlusLigi w historii trwa. Kolejne drużyny przechodzą na kwarantannę, mecze są stale odwoływane, a jednym z ważniejszych elementów gry stało się testowanie, a potem związane z tym oczekiwanie na wyniki badań. Czy liga może znaleźć jakieś rozwiązanie, które ułatwi dokończenie rozgrywek? Opowiadali o nim w magazynie #7 strefa prezesi dwóch czołowych ekip ekstraklasy: Sebastian Świderski z Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i Konrad Piechocki z PGE Skry Bełchatów.

O czym mowa? O szybkich testach kasetkowych, które dają odpowiedź już w 15-20 minut. Te ostatnio wykorzystywane były w ekipie mistrza Polski.

 

- Dostaliśmy informację, że możemy takie testy przeprowadzić. Nie są jeszcze w 100% akceptowane przez sanepid, ale na osiem przypadków, wszystkie wyniki potwierdziły potem badania wymazowe, więc będziemy się tym mocno posiłkować – opowiadał Świderski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Siatkarz Vervy ma problemy z sercem. Czeka go przerwa w grze

 

Zdaniem Piechockiego badania kasetkowe są być może jedynym rozwiązaniem umożliwiającym dokończenie rozgrywek.

 

- Pozytywne jest to, że na ponad 120 zarażonych zawodników 100 już wróciło. To dobre sygnały i biorąc to wszystko pod uwagę, przy współpracy i odrobinie szczęścia siatkówka się obroni i będziemy kontynuować grę, by wyłonić w maju mistrza Polski – stwierdził.

 

Zawodnicy PGE Skry powoli wracają do treningów po okresie kwarantanny, a klub kontroluje ich stan zdrowia posiłkując się badaniami EKG, pulsometrem, zdjęciami RTG i testami wydolnościowymi.

 

- To, co wykonywaliśmy, budzi niepokój. Tętno skacze, jest wysokie... Trzeba ostrożnie wprowadzać zawodników do gry, nie można za wszelką cenę nadrabiać straconych kolejek. Jestem jednak dobrej myśli, a rokowania są dobre – dodał Piechocki.

 

 

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie