Najstarsza mieszkanka globu chce wziąć udział w sztafecie z ogniem olimpijskim

Inne
Najstarsza mieszkanka globu chce wziąć udział w sztafecie z ogniem olimpijskim
fot. PAP/Newscom
Najstarsza mieszkanka globu 117-letnia Japonka Kane Tanaka.

Najstarsza mieszkanka globu 117-letnia Japonka Kane Tanaka podtrzymuje chęć uczestniczenia w sztafecie z ogniem olimpijskim Tokio 2021. Jeśli nie będzie przeciwskazań od lekarzy i sztafeta odbędzie się zgodnie z planem to pani Tanaka urodzona w 1903 r. poniesie ogień 11 maja.

Do historycznego wydarzenia ma dojść w mieście Shime w prefekturze Fukuoka - poinformował portal insidethegames.biz. W tym dniu Kane Tanaka będzie miała 118 lat i 129 dni. Poruszająca się na wózku Japonka stanie się tym samym najstarsza uczestniczką sztafety.

 

Udział Tanaki był już planowany w tegorocznej podróży ognia olimpijskiego po "Kraju Kwitnącej Wiśni", która nie odbyła się z powodu pandemii COVID-19 i odwołania tegorocznych zmagań sportowców z całego świata. Kane miała dziewięć lat, kiedy reprezentacja Japonii wystartowała po raz pierwszy na igrzyskach - był 1912 rok.

 

ZOBACZ TAKŻE: Inauguracja olimpijskiego centrum sportów wodnych

 

Do tej pory najstarszą uczestniczką sztafety była w 2016 r. w Rio de Janeiro 107-letnia Aida Mendes.

 

Oficjalna sztafeta z ogniem olimpijskim ma się rozpocząć 25 marca w Fukushimie, zaś igrzyska zaplanowano w dniach 23 lipca - 8 sierpnia 2021. MKOl i organizatorzy są zdeterminowani do przeprowadzenia zawodów. Komitet olimpijski informował już wcześniej, że jeśli igrzyska nie odbędą się w 2021 roku, to zostaną odwołane, gdyż nie będzie możliwości kolejnego przesunięcia terminu.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie