TAURON Liga: Błyskawiczna wygrana Chemika Police w Pile

Siatkówka
TAURON Liga: Błyskawiczna wygrana Chemika Police w Pile
fot. Cyfrasport
Siatkarki Grupa Azoty Chemika Police bez straty seta pokonały ekipę Enei PTPS Piła.

Siatkarki Grupa Azoty Chemika Police błyskawicznie pokonały na wyjeździe ekipę Enei PTPS Piła. Mistrzynie Polski zakończyły starcie w trzech setach, nie pozwalając rywalkom na zdobycie więcej niż 17 punktów.

Nie trzeba było długo czekać na zdominowanie rywalizacji przez policzanki. Mistrzynie Polski szybko wyszły na prowadzenie, stale powiększając przewagę. Ta w połowie seta wynosiła „tylko” pięć oczek, ale w końcówce – już dziesięć, a wreszcie jedenaście! Gospodyniom udało się zdobyć tylko 14 punktów.

 

ZOBACZ TAKŻE: TAURON Liga: Derby Łodzi rozstrzygnęły się w czterech setach

 

Początek kolejnej odsłony wyglądał już znacznie lepiej. Pilanki nie pozwoliły przyjezdnym wypracować tak ogromnej przewagi, choć gra wciąż układała się po myśli podopiecznych Ferhata Akbasa. I choć gospodynie próbowały nawiązać walkę, w drugiej części seta to znowu policzanki nadawały ton rywalizacji. Partia zakończyła się z nieco lepszym wynikiem, niż poprzednia (16:25).

 

W trzeciej odsłonie wreszcie zaczęła się prawdziwa gra i przyjezdne długo nie były w stanie odskoczyć rywalkom (4:5, 8:9, 14:16). Dopiero pod koniec seta mistrzynie Polski wypracowały większą przewagę, po raz kolejny udowadniając, że to one są w lepsze w tym starciu. Prowadzenia nie oddały ani na moment, pewnie doprowadzając do zakończenia piątkowego spotkania.

 

Enea PTPS Piła – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (14:25, 16:25, 17:25)

agb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze