Vital Heynen zakażony koronawirusem. "Mam dziwne uczucie w głowie"

Siatkówka
Vital Heynen zakażony koronawirusem. "Mam dziwne uczucie w głowie"
fot. Cyfrasport
Wieczny optymista - Vital Heynen

Vital Heynen jest zakażony koronawirusem. - Jestem pozytywny - napisał na Twitterze selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy. Belgijski trener prowadzi też zespół Sir Safety Perugia, w którym od końca października przybywa zakażonych zawodników i pracowników. Heynen nie traci humoru, we wpisie w mediach społecznościowych żartuje i namawia do optymizmu. - Mam dziwne uczucie w głowie, ale... to mam zawsze - dowcipkuje trener.

Kłopoty zdrowotne w Sir Safety Perugia pojawiły się pod koniec października. Na początku listopada zakażonych było już kilkunastu siatkarzy. Teraz koronawirus dopadł także Vitala Heynena, trenera włoskiej ekipy i selekcjonera reprezentacji Polski. Belg to wieczny optymista, nie był by więc sobą, gdyby i tego faktu nie skomentował z humorem.

 

- Prawie cała moje drużyna jest zakażona, a ja nie? Może nie jestem wystarczająco blisko zespołu? - napisał na Twitterze.

 

- Od wczoraj należę do grupy. Jestem "pozytywny" - dodał Belg. Trener zapewnił, że czuje się dobrze, a objawy zakażenia są łagodne.

 

Koronawirus jest przyczyną ogromnego zamieszania we włoskiej siatkówce. Nie odbył zaplanowany na czwartek 5 listopada hitowy mecz Itasu z Leo Shoes Modena, bo wykryto dwa przypadki zakażenia w zespole z Trentino. W czwartek włoska federacja siatkarska (FIPAV) zawiesiła do końca roku większość krajowych rozgrywek. Wyjątek stanowią ekstraklasa kobiet i mężczyzn, za których organizację odpowiada odrębna spółka.

 

- Wznowienie rywalizacji powinno nastąpić w styczniu, z uwzględnieniem koniecznych zmian w systemie rozgrywek - napisano w komunikacie.

 

O zawieszenie na taki sam okres zmagań we włoskiej ekstraklasie siatkarskiej apelowała niedawno prezes słynnego zespołu Leo Shoes Modena Catia Pedrini.

 

ZOBACZ TAKŻE: Daniel Castellani jest optymistą. "Z każdym dniem będzie lepiej"

 

Na razie w męskiej Serie A tylko kilka meczów zostało przełożonych z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Zgodnie z przepisami spotkanie może się odbyć, jeśli w drużynie są maksymalnie trzy przypadki. Przy czym pozostali członkowie zespołu muszą potem przejść testy i jeśli te dadzą wynik negatywny, to wtedy dopiero zostaną dopuszczeni do gry.

 

Perugia, w której występuje reprezentant Polski Wilfredo Leon, jest najbardziej dotkniętą koronawirusem drużyną w Serie A. Najpierw podano informację o dwóch zakażonych, ale niedługo potem liczba ta wzrosła do 12. Nazwisk chorych nie upubliczniono. Heynen jest kolejnym zakażonym.

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie