EBL: Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. wciąż niepokonana u siebie

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. nie zwykła przegrywać na swoim parkiecie

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. wygrała z Polskim Cukrem Toruń 85:80 (24:17, 25:27, 24:16, 12:20) w meczu 12. kolejki Energa Basket Ligi. Ostrowianie wciąż są niepokonani we własnej hali. Najlepszym graczem gospodarzy był w sobotę James Florence z 19 punktami i czterema asystami. W ekipie przyjezdnej wyróżniał się Donovan Jackson z 22 punktami i pięcioma asystami.

Gospodarze rozpoczęli to spotkanie od prowadzenia 6:0 po "trójce" Taureana Greena. Torunianie odpowiedzieli na to serią 7:0, ale ich przewaga utrzymała się bardzo krótko. Świetnie radzili sobie Jakub Garbacz, a dzięki późniejszej akcji Carla Lindboma ostrowianie uciekli na osiem punktów. Po 10 minutach było 24:17.

Druga kwarta była dość wyrównana, ale Polski Cukier nie odrabiał strat. Natomiast po późniejszych akcjach wykończonych przez Jarosława Mokrosa Arged BMSlam Stal zdobywała 11 punktów przewagi. To jednak nie wystraszyło zespołu trenera Jarosława Zawadki, który zanotował dobry ofensywny fragment. Swoje robił Damian Kulig i to głównie dzięki niemu zbliżył się na pięć punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 49:44.

W trzeciej kwarcie ekipa z Torunia starała się być ciągle bardzo blisko przeciwników. Pomagali w tym przede wszystkim Bartosz Diduszko oraz Kulig, ale trzeba podkreślić, że drużyna trenera Łukasza Majewskiego nie chciała pozwolić na zbyt wiele i kontrolowała sytuację. Florence i Chris Smith sprawiali, że po 30 minutach było 73:60.

W kolejnej części spotkania po rzutach Keyshawna Woodsa oraz Carltona Bragga przyjezdni zbliżali się jeszcze na siedem punktów. Gospodarze ciągle byli jednak lepsi, a ważnych momentach nie zawodzili Jakub Garbacz oraz Josip Sobin.

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. - Polski Cukier Toruń 85:80 (24:17, 25:27, 24:16, 12:20)

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.: James Florence 19, Jakub Garbacz 16, Josip Sobin 14, Chris Smith 10, Jarosław Mokros 8, Taurean Green 7, Shawn King 4, Szymon Ryżek 3, Marcin Dymała 2, Carl Lindbom 2.

Polski Cukier Toruń: Donovan Jackson 22, Damian Kulig 19, Aleksander Perka 8, Obie Trotter 7, Bartosz Diduszko 7, Aaron Cel 6, Keyshawn Woods 6, Carlton Bragg Jr 5, Marcin Wieluński 0, Michał Samsonowicz 0.