PKO Ekstraklasa: Warta Poznań lepsza w starciu beniamników

Jedyną bramkę w meczu zdobył dla przyjezdnych Mateusz Kuzimski.

Warta Poznań pokonała w meczu beniaminków PKO BP Ekstraklasy PGE FKS Stal Mielec 1:0. Jedyną bramkę w meczu dla przyjezdnych zdobył Mateusz Kuzimski.

Dwukrotni mistrzowie Polski (1973, 1976) w meczu tegorocznych beniaminków ekstraklasy nie zdobyli punktu, chociaż od 34. minuty grali z przewagą jednego zawodnika.

Gdy zespoły grały w pełnych składach, to mielczanie mieli jedną dogodną okazję do zdobycia gola. W 9. min groźnie główkował Mateusz Matras, ale Daniel Bielica zdołał odbić piłkę.

W 34. min Mateusz Spychała sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Grzegorza Tomasiewicza, za co gracz Warty otrzymał czerwoną kartkę.

Pod koniec pierwszej połowy zespół z Wielkopolski grał przez kilka minut tylko w dziewięciu. Z powodu kontuzji z murawy zszedł Gracjan Jaroch, a jego zmiennik wbiegł na nią dopiero po przerwie.

W drugiej połowie nie było widać, że Stal gra z przewagą jednego zawodnika. Miejscowi nie mieli pomysłu, jak wykorzystać ten atut.

Warta w 58. min była bardzo bliska objęcia prowadzenia, ale po uderzeniu Łukasza Trałki piłka odbiła się od poprzeczki. Uratowała ona także drużynę z Poznania od utraty gola - w 76. min trafił w nią Jakub Wróbel.

W 88. min Jan Grzesik świetnie podał do Mateusza Kuzimskiego, który ruszył sam w kierunku bramki gospodarzy, wbiegł z piłką w pole karne, zachował spokój choć był atakowany przez Kamila Kościelnego oraz Matrasa i pewnym uderzeniem pokonał Rafała Strączka.

W czwartek okazało się, że w zespole mieleckim odnotowano sześć przypadków zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Jednak władze Stali nie chciały przekładać sobotniego meczu.