Jaka przyszłość czeka reprezentację Polski siatkarek? „Towarzyszy mi huśtawka nastrojów”

Siatkówka
Jaka przyszłość czeka reprezentację Polski siatkarek? „Towarzyszy mi huśtawka nastrojów”
fot. Cyfrasport
Jaka przyszłość czeka reprezentację Polski siatkarek? „Towarzyszy mi huśtawka nastrojów”

Według kalendarza Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej w połowie maja powinna się odbyć Liga Narodów z kolei w połowie sierpnia Uniwersjada. Obserwując co się aktualnie dzieje dookoła nas, trudno dać gwarancję na to, co będzie za tydzień, a co dopiero za kilka miesięcy. - Towarzyszy mi huśtawka nastrojów. Raz sobie myślę: pogadam z dziewczynami o planach kadrowych, a za chwilę: człowieku, nie znasz kalendarza przyszłych imprez i co ty chcesz ustalać - powiedział Jacek Nawrocki.

Bilans meczów kadry żeńskiej w 2019 roku to: 29 meczów w 110 dni, na rozkładzie sześciu krajów i dziewięciu miast. Liga Narodów, kwalifikacje do IO, mistrzostwa Europy. Bilans w 2020 roku: cztery mecze towarzyskie w Szczyrku. Co przyniesie 2021 rok? -Staram się przygotować kadrę na kilka wariantów, a wybierzemy jeden z nich, gdy będziemy znać decyzję o najważniejszych turniejach rangi mistrzowskiej czy też Lidze Narodów. Dzisiaj mamy listopad, podchodzę do sprawy na razie spokojnie i z dystansem. A gdy już będą decyzje, to wówczas zaczniemy działać, by uniknąć niepotrzebnej nerwowości - zaznaczył szkoleniowiec w rozmowie z dziennikiem „Sport”.

 

ZOBACZ TAKŻE. Jacek Nawrocki: O sezonie możemy mówić w samych superlatywach

 

Pandemia koronawirusa namieszała w kalendarzach wszystkich siatkarskich wydarzeń. Nawrocki nie ukrywa, że czasem trudno mu się odnaleźć w nowej rzeczywistości. - Towarzyszy mi huśtawka nastrojów. Raz myślę sobie: pogadam z dziewczynami o przyszłorocznych planach kadrowych i już omówimy pewne szczegóły. A za chwilę sam się łapie za głowę i mówię sobie: człowieku nie znasz kalendarza przyszłych imprez i co ty chcesz ustalać - zakończył szkoleniowiec.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie