Jastrzębski Węgiel walczy o Ligę Mistrzów! Terminarz i plan transmisji kwalifikacji

Siatkówka
Jastrzębski Węgiel walczy o Ligę Mistrzów! Terminarz i plan transmisji kwalifikacji
fot. Cyfrasport
Siatkarze Jastrzębskiego Węgla walczą o fazę grupową LM.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla walczą o awans do Ligi Mistrzów. Turniej eliminacyjny zostanie rozegrany w dniach 10–12 listopada w rumuńskim mieście Gałacz. Obok jastrzębian zagrają w nim C.S.M Arcada Galati i Fino Kaposvar VC, a awans wywalczy tylko zwycięzca. Sprawdź terminarz i plan transmisji turnieju kwalifikacyjnego grupy G Ligi Mistrzów siatkarzy.

W kwalifikacjach do Ligi Mistrzów siatkarzy pozostała już tylko jedna niewiadoma. Stawkę dwudziestu klubów występujących w obecnym sezonie tych prestiżowych rozgrywek uzupełni jedna z ekip, które wystąpią w turnieju kwalifikacyjnym grupy G w Gałaczu. Są to: rumuński C.S.M. Arcada Galati (gospodarz), węgierski Fino Kaposvar VC oraz Jastrzębski Węgiel z Polski.

 

Zobacz także: Sebastian Świderski i Konrad Piechocki o organizacji turniejów LM w Polsce

 

Historia kwalifikacji w grupie G jest dosyć skomplikowana. Początkowo miały zostać rozegrane trzy turnieje, po jednym na terenie każdej z drużyn. Później zmieniono tę decyzję. Siatkarze mieli spotkać się na dwóch imprezach – w Jastrzębiu-Zdroju i Gałaczu.

 

Turniej w Polsce, planowany na 13–15 października został odwołany z powodu potwierdzonych przypadków koronawirusa w ekipach Jastrzębskiego Węgla i Fino Kaposvar VC. CEV podjął decyzję, że uczestnika fazy grupowej LM wyłoni tylko jedna impreza kwalifikacyjna, rozegrana w Rumunii. Ona jednak również nie mogła się odbyć w pierwotnie zaplanowanym terminie (27–29 października). Tym razem przypadki zakażenia koronawirusem stwierdzono w ekipie z Rumunii. Zawody trzeba było przełożyć na termin 10–12 listopada i miejmy nadzieję, że tym razem odbędą się one bez przeszkód.

 

Awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów CEV wywalczy najlepsza drużyna turnieju w Gałaczu. Zagra ona w grupie C i będzie rywalizować z Zenitem Kazań, Berlin Recycling Volleys oraz ACH Volley Lublana.

 

Przypomnijmy, że drugi turniej tej części kwalifikacji został rozegrany w Amriswil w Szwajcarii (27–29 października). Wygrali go siatkarze Trentino Itas, którzy pewnie pokonali Dinamo Moskwa (3:0) i Lindaren Volley Amriswil (3:0). Ekipa z Trydentu zagra w grupie H LM z drużynami Lokomotiw Nowosybirsk, VfB Friedrichshafen i VK CEZ Karlovarsko.

 

Terminarz i plan transmisji turnieju kwalifikacji Ligi Mistrzów (Galati, 10–12 listopada):

 

2020-11-10: C.S.M. Arcada Galati – Fino Kaposvar VC (wtorek, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport News)
2020-11-11: Fino Kaposvar VC – Jastrzębski Węgiel (środa, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport Extra)
2020-11-12: Jastrzębski Węgiel – C.S.M. Arcada Galati (czwartek, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport).

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze