Marian Kmita: Boks olimpijski jest bardzo ważnym elementem tego projektu

Sporty walki
Marian Kmita: Boks olimpijski jest bardzo ważnym elementem tego projektu
fot. Polsat Sport
Marian Kmita: Boks olimpijski jest bardzo ważnym elementem tego projektu

Telewizja Polsat i grupa promotorska Queensberry Polska podpisały umowę o wieloletniej współpracy. Partnerzy stawiają sobie za cel stworzenie platformy do rozwoju zarówno amatorskich, jak i zawodowych karier pięściarskich. - Boks olimpijski jest bardzo ważnym elementem naszego projektu – powiedział Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu w Telewizji Polsat.

Przedsięwzięcie ma na celu organizację wysokiej jakości wydarzeń sportowych, wsparcie rozwoju obiecujących pięściarzy oraz odbudowę polskiego boksu olimpijskiego. W ramach współpracy każdego roku odbędzie się minimum sześć gal bokserskich, w tym dwie absolutnie topowe.

 

- Za nami całe miesiące rozmów, projektów i analiz. Dlaczego teraz nabiera to kształtów? Może dlatego, że z polskim boksem jest wyjątkowo źle, a obecnie jest czas na sianie i stawianie tego na normalnych fundamentach – rozpoczął Dyrektor ds. Sportu w Telewizji Polsat.

 

ZOBACZ TAKŻE: Frank Warren o wejściu na polski rynek: Szukamy nowych mistrzów świata! 

 

- Wiele dziedzin trawi niemoc, wynikająca z pewnego rodzaju nieuczciwości, frywolności i wiary w to, że interes robi się dzisiaj i na tym koniec. Nam zależy na czymś innym. Na tym, by fundament był bardzo solidny. Bardzo ważnym elementem tego projektu jest boks olimpijski, bez którego nie ma nigdy boksu zawodowego – kontynuował.

 

Polski boks – w przeciwieństwie do brytyjskiego - nie może póki co pochwalić się wsparciem od rządu.

 

- Nie aplikujmy też o to. Myślę, że potężny kapitał doświadczeń oraz model działania, który sprawdza się na Wyspach gwarantuje, że ten projekt szybko dostarczy dowodów, że to bardzo pozytywny ruch. Wykracza daleko poza interes pana Mariusza [Krawczyńskiego - Prezesa Queensberry Polska – przyp. red.], pana Fiodora [Łapina – jednego z najlepszych polskich szkoleniowców – przyp. red.], czy nasz w Polsacie – zakończył Marian Kmita.

 

Umowa pomiędzy Telewizją Polsat oraz grupą promotorską Queensberry Polska została zawarta na pięć lat z opcją wydłużenia do lat dziesięciu. Partnerzy opracowują strategiczny plan, umożliwiający reprezentantom walkę o medale Letnich Igrzysk Olimpijskich, które w 2024 roku odbędą się w Paryżu. Pierwsza gala boksu spod znaku Queensberry Polska odbędzie się 21 listopada w wyjątkowej oprawie Zamku Gniew.

 

Grupa Queensberry Polska po swoim brytyjskim pierwowzorze odziedziczyła misję wyszukiwania i pielęgnowania najlepszych talentów pięściarskich oraz produkcję światowej klasy imprez bokserskich. Jej zawodnikami są m.in. utalentowani Michał Soczyński, Paweł Augustynik oraz Kamil Mroczkowski.

 

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie