Nowe wieści ws. stanu zdrowia Diego Maradony

Piłka nożna
Nowe wieści ws. stanu zdrowia Diego Maradony
fot. PAP/EPA
Fani na całym świecie modlą się za zdrowie Diego Maradony.

Argentyńska legenda futbolu Diego Maradona pozostanie w szpitalu co najmniej do poniedziałku – przekazał mediom jego lekarz Leopoldo Luque. We wtorek słynny piłkarz przeszedł w ojczyźnie operację mózgu - krwiaka podtwardówkowego.

Jak informowały miejscowe media, zabieg się udał, wszystko przebiegło zgodnie z planem, a 60-letni Maradona wraca do zdrowia. Już wkrótce może opuścić klinikę.

 

Jego lekarz przekazał, że pozostanie w szpitalu co najmniej do poniedziałku, chociaż Maradona liczył, że wcześniej powróci do domu. - Nalegaliśmy aby został, niekoniecznie się z tym zgadzał, ale teraz wszyscy widzimy, jak poprawia się jego stan – stwierdził dr Luque ze szpitala Olivos w Buenos Aires.

 

Doktor wyjaśnił również, że pacjent miał „epizody dezorientacji związane z zespołem abstynencyjnym. To wymaga kilkudniowego leczenia”. Mistrz świata z 1986 i wicemistrz z 1990 roku wielokrotnie twierdził, że od lat nie zażywa kokainy, ale według jego bliskich jest uzależniony od alkoholu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Boski Diego! Nasz bohater

 

Słynny piłkarz w przeszłości nie raz trafiał do szpitala, przeważnie z powodu konsekwencji prowadzonego przez niego przez długi czas rozrywkowego trybu życia. Media pisały wprost, że „flirtuje ze śmiercią”. W styczniu ubiegłego roku Maradona (jest trenerem lokalnego klubu Gimnasia y Esgrima) został przyjęty do szpitala ze względu na krwawienie w układzie pokarmowym, dwa lata temu zaś zasłabł na meczu Argentyna - Nigeria podczas mistrzostwach świata w Rosji.

 

W 2007 roku sam zgłosił się do kliniki w Buenos Aires, szukając pomocy w walce z nałogiem alkoholowym, a trzy lata wcześniej trafił do szpitala z poważnymi problemami z sercem i oddychaniem, co łączono z braniem kokainy. Potem był na odwyku narkotykowym na Kubie i w ojczyźnie, a następnie poddał się operacji zmniejszenia żołądka, co pomogło mu schudnąć.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze