Paweł "Naval" Mateńczuk zdradził, o czym jest jego książka

Inne
Paweł "Naval" Mateńczuk zdradził, o czym jest jego książka
fot. Polsat Sport
Paweł Mateńczuk wydał książkę "Strzelnica Navala".

Paweł Mateńczuk wydał książkę. Jej tytuł to "Strzelnica Navala". O czym jest? Autor poradnika zdradził to podczas rozmowy z dziennikarzem Polsatu Sport Adamem Łuczką.

Masz w dorobku kolejną książkę. O czym jest „Strzelnica Navala”?

 

Tak jak mówisz, o strzelaniu. Tej książki nie napisałem sam. Podparłem się wiedzą przyjaciela „Tyluta” z jednostki. Jest to poradnik, który ma dwóch autorów.

 

Dla kogo jest ta książka? Dla ludzi, którzy lubują się w strzelaniu czy może dla wszystkich?

 

Pisząc to przeszliśmy dużą burzę mózgów. Na początku czułem się jak instruktor. W poradniku znalazła się początkowa wiedza. Pierwszym krokiem strzelectwa jest nauka bezpiecznego posługiwania się bronią. Do tej pory zatrzymaliśmy się jednak w połowie drogi. To książka dla początkujących, ludzi, którzy chcą poważnie podejść do dyscypliny, jaką jest strzelectwo.

 

ZOBACZ TAKŻE: Strzelnica Navala: Jak Zbigniew Boniek poradził sobie z bronią palną?

 

Z premedytacją zadałem to pytanie. Wśród społeczeństwa panuje mit, że strzelectwo to coś nieosiągalnego. Uważa się, że trudno jest rozpocząć przygodę ze strzelectwem.

 

W obecnych czasach strzelectwo jest bardzo proste. To środowisko, które jest połączone z i żołnierzami i policjantami. Jedni i drudzy narzekają na to, że bardzo mało strzelają. Z kolei rynek cywilny zależy tylko od nas, a tak naprawdę od budżetu. Biorąc do kieszeni przysłowiowe 100 złotych możemy pójść na komercyjną strzelnicę, na której można poświęcić półtorej godziny, aby postrzelać z kilu jednostek broni. W naszym poradniku dowiesz się, jak powinien Cię poinstruować instruktor, a także jak powinieneś się zachować, żeby nie tracić czasu na naukę bezpiecznego posługiwania się bronią. Chodzi nam o to, żeby dana osoba nauczyła się takich nawyków, żeby  mogła od razu zacząć strzelać.

 

 

Cała rozmowa  z Pawełem "Navalem" Mateńczukiem w załączonym materiale wideo.

PN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze