Pierwsza porażka Kubiaka, kolejne zwycięstwo Kurka w Japonii

Michał Kubiak i Bartosz Kurek rozegrali kolejne mecze w Japonii.

W końcu musiał nadejść ten moment. Michał Kubiak wraz z ekipą Panasonic Panthers przegrali pierwsze spotkanie w rozgrywkach V. League. Na osłodę Bartosz Kurek i jego Wolf Dogs Nagoya wygrali kolejny mecz z rzędu. Oba spotkania miały dokładnie odwrotny przebieg!

Jako pierwsza na boisku pojawiła się ekipa Kurka, która mimo utraty pierwszego seta, rozprawiła się z VC Nagano Tridents (3:1). Na parkiecie polski zawodnik znowu błyszczał, zapisując na swoim koncie 29 punktów. Skończył 27/51 piłek w ataku, notując 53% skuteczności i dołożył do tego po jednym oczku w bloku i zagrywce.

Nie poszczęściło się za to drużynie Kubiaka, która po raz pierwszy w tym sezonie musiała uznać wyższość rywali. I choć w pierwszym secie „Pantery” gładko pokonały Suntory Sunbirds (25:17), kolejne nie przebiegały po ich myśli: zacięta walka zakończyła się wynikiem 1:3. Polski przyjmujący wywalczył w tym spotkaniu 14 punktów dla swojej drużyny (12 w ataku i dwa kolejne w bloku) i zanotował 59% skuteczności w przyjęciu.

Mimo porażki Panasonic Panthers wciąż plasują się na pozycji lidera (18), wyprzedzając tylko o jeden punkt sobotnich rywali (17). Drużyna Kurka zajmuje czwarte miejsce, mając na koncie trzy oczka mniej od „Panter” (15).

Wolf Dogs Nagoya - VC Nagano Tridents 3:1 (23:25, 25:18, 25:22, 25:22)

Panasonic Panthers - Suntory Sunbirds 1:3 (25:17, 21:25, 22:25, 26:28)