PlusLiga: Trefl pewnie wygrał ze Ślepskiem

Trefl – Ślepsk 3:0.

Siatkarze Trefla Gdańsk pokonali MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:0 w meczu 12. kolejki PlusLigi. Po bardzo wyrównanej pierwszej odsłonie, w dwóch kolejnych dominowali podopieczni trenera Michała Winiarskiego.

45 minut zaciętej walki obu ekip przyniosła premierowa odsłona tego starcia. W środkowej części seta gospodarze uzyskali trzy oczka zaliczki (11:8, 17:14), ale suwalczanie zniwelowali tę stratę (19:19). Od stanu 21:21 oglądaliśmy walkę punkt za punkt. Po skutecznym ataku Marcina Walińskiego goście mieli piłkę setową (23:24), ale po chwili rozpoczęła się niezwykle długa rywalizacja na przewagi. W końcówce sporo było zepsutych zagrywek po obu stronach. Ślepsk miał swoje szanse na zamknięcie seta, ale ostatecznie zrobili to gdańszczanie. Atak Mariusza Wlazłego, blok Bartłomieja Mordyla i as serwisowy Bartłomieja Lipińskiego przyniosły im decydujące punkty (36:34).

W drugim secie zabrakło podobnych emocji. Jeszcze przy stanie 15:13 mogło się wydawać, że kwestia wyłonienia zwycięzcy jest sprawą otwartą. W dalszej części seta na parkiecie istniała już jednak tylko jedna drużyna. Trefl punktował przeciwników, którzy zupełnie stanęli w miejscu. Bardzo dobra zagrywka i świetna gra blokiem Pablo Crera były głównymi elementami gry, które poprowadziły gospodarzy do zwycięstwa. As serwisowy Marcina Janusza dał piłkę setową, a po chwili Mariusz Wlazły skutecznym atakiem ustalił wynik na 25:14.

Po skutecznych atakach Lipińskiego i asie serwisowym Crera gospodarze zaczęli budować przewagę w trzeciej partii (10:7). Trener Andrzej Kowal poprosił o czas, ale po nim Trefl jeszcze powiększył przewagę. Siatkarze Ślepska zerwali się do walki, złapali punktowy kontakt z rywalami (16:15), ale gospodarze szybko odzyskali inicjatywę. Wlazły skutecznym atakiem wywalczył piłkę meczową (24:19), a w ostatniej akcji spotkania goście dotknęli siatki (25:20).

Najwięcej punktów: Mariusz Wlazły (20), Bartłomiej Lipiński (16), Pablo Crer (14) – Trefl; Marcin Waliński (13) – Ślepsk. Gospodarze mieli ogromną przewagę w punktowych zagrywkach (7–1, 3 asy Lipiński) i blokach (13–8, 6 punktów Crer). MVP: Pablo Crer.

Trefl Gdańsk – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (36:34, 25:14, 25:20)

Trefl: Mateusz Mika, Pablo Crer, Mariusz Wlazły, Bartłomiej Lipiński, Bartłomiej Mordyl, Marcin Janusz – Maciej Olenderek (libero) oraz Moritz Reichert, Kewin Sasak. Trener: Michał Winiarski.

Ślepsk: Marcin Waliński, Cezary Sapiński, Bartłomiej Bołądź, Tomas Rousseaux, Łukasz Rudzewicz, Josua Tuaniga – Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Łukasz Kaczorowski, Sebastian Warda, Kevin Klinkenberg, Kacper Gonciarz, Paweł Filipowicz (libero). Trener: Andrzej Kowal.