TAURON Liga: Developres SkyRes Rzeszów nadal nie do zatrzymania

Siatkarki z Rzeszowa są jedyną niepokonaną w tym sezonie drużyną w TAURON Lidze

Developres SkyRes Rzeszów pokonał ŁKS Commercecon Łódź 3:0 w meczu 8. kolejki TAURON Ligi. Gospodynie wygrały już ósmy raz w tym sezonie, a siódmy z rzędu za trzy punkty. We wszystkich spotkaniach straciły zaledwie trzy sety. MVP piątkowego starcia została Kiera Van Ryk.

W pierwszym secie rywalizacja była bardzo wyrównana, w kolejnych rzeszowianki miały już ogromną przewagę. Od samego początku gospodynie doskonale grały w blokiem, szczególnie imponowały Zuzanna Efimienko-Młotkowska oraz Jelena Blagojevic. W pierwszej partii osiągnęły nawet pięciopunktową przewagę, ale łodzianki sukcesywnie odrabiały straty. To wprowadziło nerwowość w poczynaniach Developresu, z 16:11 zrobiło się 17:19. Trener Stephane Antiga dokonał wtedy czterech zmian. Wprowadził do gry Martę Krajewską, Aleksandrę Rasińską, Julliet Fidon-Lebleu i Annę Stencel. To był doskonały ruch, a Stencel zakończyła seta asem serwisowym.

W drugiej partii długo trwała wymiana punkt za punkt. Od stanu 16:16 gospodynie zaczęły jednak uciekać rywalkom, a współpraca Krajewskiej z Van Ryk dała im prowadzenie czterema punktami. Ostatecznie skończyło się wygraną do 19.

Podopieczne Guseppe Cuccariniego wyglądały tak, jakby straciły wiarę w możliwość pokonania liderek TAURON Ligi. Wciąż doskonale w bloku prezentowała się Stencel, a w połowie trzeciego seta przewaga Developresu wynosiła 10 punktów. ŁKS już się poddał, co potiwerdza porażka aż 13 punktami.

Developres SkyRes Rzeszów - ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:23, 25:19, 25:12)

Developres SkyRes Rzeszów: Anna Kaczmar, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Alexandra Lazic, Jelena Blagojevic, Kiera Van Ryk, Gabriela Polańska – Daria Przybyła (libero)– Aleksandra Krzos, Aleksandra Rasińska, Marta Krajewska, Juliette Fidon-Lebleu, Anna Stencel.

ŁKS Commercecon Łódź: Katarina Lazovic, Aleksandra Wójcik, Nadja Ninkovic, Britt Bongaerts, Klaudia Alagierska, Katarzyna Zaroślińska-Król - Magdalena Saad (libero)- Anna Kałandadze, Krystyna Strasz, Joanna Pacak, Agata Wawrzyńczyk.