Bogdan Wenta zakażony koronawirusem

Inne
Bogdan Wenta zakażony koronawirusem
fot. PAP
Bogdan Wenta jest zakażony koronawirusem.

Prezydent Kielc Bogdan Wenta uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19. Były selekcjoner reprezentacji Polski w piłce ręcznej zapewnia, że czuje się dobrze i obecnie przebywa wraz z żoną w izolacji.

Wenta podzielił się informacją o zakażeniu koronawirusem za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. Jak twierdzi, od kilku dni przebywał w samoizolacji, po tym jak dowiedział się, że miał kontakt z osobą chorą. Przeprowadzony później test na koronawirusa dał u prezydenta Kielc wynik dodatni.

 

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy, Dołączyłem do grona osób zakażonych COVID-19. Wynik testu na obecność...

Opublikowany przez Bogdana Wentę Niedziela, 8 listopada 2020


"Dołączyłem do grona osób zakażonych COVID-19. Wynik testu na obecność koronawirusa, jaki otrzymałem dzisiaj, okazał się pozytywny" - czytamy w poście zamieszczonym na Facebooku prezydenta Kielc.


ZOBACZ TAKŻE: MŚ piłkarzy ręcznych: USA wśród uczestników dzięki zaproszeniu IHF 


Ponadto Wenta zaapelował do osób, które w ostatnim czasie miały z nim kontakt o postępowanie zgodnie z wytycznymi sanepidu oraz monitorowanie swojego stanu zdrowia.


"Wszystkie osoby, które w ostatnich dniach miały ze mną bezpośredni kontakt, proszę, by postępowały zgodnie z wytycznymi służb sanitarnych oraz obserwowały stan swojego zdrowia."


Bogdan Wenta w swojej karierze występował m.in. w takich klubach jak FC Barcelona czy TuS N-Lubbecke. Na szczeblu reprezentacyjnym występował zarówno dla Polski, jak i dla Niemiec. Po zakończeniu kariery przez lata prowadził Vive Kielce oraz reprezentację Polski, z którą zdobył wicemistrzostwo świata w 2007 roku. W 2018 roku został wybrany nowym prezydentem Kielc.

mtu, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze