EBL: Enea Astoria Bydgoszcz pokonała Polpharmę Starogard Gdański

Koszykarze z Bydgoszczy są dziesiątą drużyną, która w obecnym sezonie pokonała Polpharmę Starogard Gdański

Enea Astoria Bydgoszcz pokonała Polpharmę Starogard Gdański 94:89 (27:25, 20:26, 21:20, 26:18) w meczu 12. kolejki Energa Basket Ligi. Dla gości to już dziesiąta porażka w sezonie, w którym grali 11 razy. Bydgoszczanie mają na koncie pięć zwycięstw i siedem porażek. W tym emocjonującym spotkaniu najlepszym graczem gospodarzy był Tomislav Gabric z 26 punktami i sześcioma zbiórkami. Steven Haney rzucił 20 punktów dla gości.

Początek meczu układał się lepiej dla gospodarzy, którzy po rzutach wolnych Gabricia prowadzili już 9:4. Polpharma reagowała na to trafieniami Haneya oraz Joe Furstingera i zdobyła nawet przewagę. Coraz bardziej aktywny był jednak Jakub Nizioł, a Enea Astoria była lepsza. Po 10 minutach wygrywała jednak tylko 27:25.

W drugiej kwarcie starogardzianie wyszli na prowadzenie dzięki Peterowi Olisemece. Później ekipa trenera Artura Gronka zanotowała jednak serię 9:0 i po kolejnych trafieniach Michała Chylińskiego znacznie uciekała rywalom. Goście wracali jednak do gry, głównie dzięki Haneyowi oraz Jamesowi Washingtonowi, a do kolejnego remisu doprowadził Olisemeka. Po chwili kolejne rzuty Haneya i Olisemeki sprawiły, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 47:51.

W trzeciej kwarcie po akcji wykończonej przez Łukasz Frąckiewicza gospodarze doprowadzili do remisu. Haney po chwili sprawił jednak, że zespół prowadzony przez trenera Roberta Skibniewskiego ponownie zdobywał przewagę. Mecz się zdecydowanie wyrównał, a dzięki zagraniu Jacka Jareckiego przyjezdni po 30 minutach byli lepsi. Prowadzili 71:68.

W ostatniej części meczu Polpharma prowadziła nawet dziewięcioma punktami po efektownym wejściu na kosz Washingtona. Enea Astoria odpowiedziała na to serią 11:0 (świetny fragment Coreya Jerroda Sandersa) i ponownie miała przewagę. Końcówka była zacięta, ale starogardzianom zabrakło skuteczności.

Enea Astoria Bydgoszcz - Polpharma Starogard Gdański 94:89 (27:25, 20:26, 21:20, 26:18)

Enea Astoria Bydgoszcz: Tomislav Gabric 26, Michał Chyliński 21, Corey Jerrod Sanders jr 17, Łukasz Frąckiewicz 14, Jakub Nizioł 6, Michał Aleksandrowicz 5, Markus Loncar 3, Michał Krasuski 1, Marcin Nowakowski 1.

Polpharma Starogard Gdański: Steven Haney 20, Peter Olisemeka 19, Joe Furstinger 11, Jacek Jarecki 10, James Washington 8, Trevon Allen 8, Grzegorz Surmacz 7, Sebastian Kowalczyk 6, Sebastian Walda 0.