Fortuna 1 Liga: Sandecja Nowy Sącz – Arka Gdynia. Relacja i wynik na żywo

11. kolejkę Fortuna 1 Ligi zamknie spotkanie w Nowym Sączu. Ostatnia w tabeli Sandecja podejmuje Arkę Gdynia, która również znajduje się w kryzysie. Relacja na żywo z meczu Sandecja Nowy Sącz – Arka Gdynia na Polsatsport.pl.

Arka nie wygrała na wyjeździe już od trzech kolejnych spotkań, w których strzeliła zaledwie jedną bramkę. Mecz przeciwko Sandecji to więc doskonała okazja na „odkucie” się. Spadkowicz z Ekstraklasy w ostatnich pięciu ligowych meczach zdobył tylko trzy punkty, dzięki trzem remisom. Kolejne dwa mecze "Arkowcy" przegrali.

Sandecja na własnym boisku zdobyła w tym sezonie tylko jeden punkt. Na dodatek jest to jedyna zdobycz punktowa ekipy z Nowego Sącza w tym sezonie. Ponadto Sandecja nie strzeliła jeszcze żadnego gola w pierwszej połowie. Arka powinna być w stanie to wykorzystać – zespół z Gdyni stracił dotychczas tylko jednego gola w pierwszej połowie, natomiast 46% wszystkich goli zdobył jeszcze przed przerwą.

W obecnym sezonie do drugiej ligi (trzeci poziom) spadnie tylko jeden z 18 zespołów. Nie zmieniły się natomiast zasady awansu. Bezpośredni uzyskają dwa najlepsze kluby, a trzecim zespołem z promocją do ekstraklasy będzie zwycięzca meczów barażowych z udziałem ekip z miejsc 3-6.

Relacja na żywo z meczu Sandecja Nowy Sącz – Arka Gdynia na Polsatsport.pl. Początek od godziny 16:00.