Hit na remis. Podział punktów w meczu Manchesteru City z Liverpoolem

Manchester City zremisował na własnym boisku 1:1 z Liverpoolem. Gole zdobywali Mohammed Salah oraz Gabriel Jesus. Wynik spotkania mógłby być inny, gdyby w końcówce pierwszej odsłony meczu Kevin De Bruyne wykorzystał “jedenastkę”.

“The Reds” wyszli na prowadzenie w 13. minucie spotkania. Nierozważnie w polu karnym zachował się Kyle Walker, który sfaulował w obrębie “szesnastki” Sadio Mane. Sędzia Craig Pawson bez wahania wskazał na wapno. Do rzutu karnego podszedł Salah. Egipcjanin pewnym strzałem pokonał Edersona.

Podopieczni Pepa Guardioli do wyrównania doprowadzili w 31. minucie gry. W polu karnym przedarł się Gabriel Jesus, który oddał płaski, celny strzał. Piłka trafiła do siatki, a “The Citizens” mogli cieszyć się z wyrównania.

Przed przerwą piłkarze z Manchesteru mogli wyjść na prowadzenie. Ręką w polu karnym zagrał Joe Gomez. Arbiter po konsultacji z VAR-em zdecydował się podyktować rzut karny. Do “jedenastki” podszedł De Bruyne. Belg uderzył jednak obok słupka. Chwilę później po drugiej stronie boiska bliski zdobycia gola był Trent-Alexander Arnold, ale w tej sytuacji dobrze zachował się Alisson.

Po zmianie stron bliski strzelenia drugiego gola w tym spotkaniu był Jesus. Brazylijczyk po centrze Joao Cancelo uderzał głową, lecz futbolówka przefrunęła tuż obok słupka. Później przez dłuższy czas ani jedni, ani drudzy nie byli w stanie stworzyć większego zagrożenia pod bramką rywala.

W kolejnych minutach tempo gry znacząco spadło. Do końca starcia nic już się nie zmieniło i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Manchester City - Liverpool FC 1:1 (1:1)

Bramki: Jesus 31 - Salah 13 (rz.k.)