PKO BP Ekstraklasa: Legia górą w hicie kolejki! Gol w ostatniej akcji meczu

Legia Warszawa ograła Lecha Poznań.

Legia Warszawa pokonała w hicie 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lecha Poznań 2:1. Gole dla gospodarzy strzelili zmiennicy Kacper Skibicki i Rafael Lopes. Ten drugi bramkę na wagę trzech punktów zdobył w ostatniej akcji meczu.

Na początku spotkania żadna z drużyn nie potrafiła zaznaczyć swojej przewagi. Po pół godzinie gry pierwszą dogodną okazję stworzyli goście z Poznania. Daniel Ramirez wbiegł w pole karne i podał piłkę w kierunku Pedro Tiby. Portugalczyka uprzedził Josip Juranovic, ale na tyle niefortunnie, że skierował futbolówkę do własnej siatki.

Kilka minut później z boiska zszedł pomocnik „Kolejorza” Jakub Kamiński, któremu odnowił się uraz. W jego miejsce pojawił się Michał Skóraś, zdobywca jednej z bramek przeciwko Standardowi Liege.

Dziesięć minut po zmianie stron gospodarze mieli okazję, aby wyrównać stan rywalizacji. Strzał Pawła Wszołka powędrował jednak nieznacznie nad bramką strzeżoną przez Filipa Bednarka.

Legia, która w drugiej połowie coraz odważniej poczynała sobie pod polem karnym rywali, dopięła swego. Podanie Wszołka kapitalnie wykorzystał Kacper Skibicki, który zaledwie osiem minut wcześniej zastąpił na boisku Macieja Rosołka. Dzięki trafieniu 19-latka „Wojskowi” doprowadzili do wyrównania.

W końcówce spotkania doskonałą szansę mieli jeszcze przyjezdni. Dośrodkowanie z rzutu wolnego trafiło wprost na głowę Mikaela Ishaka, a jego strzał z najbliższej odległości obronił Artur Boruc.

Niewykorzystane sytuacje się mszczą. To powiedzenie sprawdziło się i tym razem. W ostatniej akcji meczu gola na wagę trzech punktów dla gospodarzy strzelił Rafael Guimaraes Lopes, który wykorzystał dośrodkowanie Filipa Mladenovicia.

Legia Warszawa – Lech Poznań 2:1 (0:1)

Bramka: Kacper Skibicki (67’) , Rafael Guimaraes Lopes (90’+3)- Josip Juranovic (29’-sam.)

Legia Warszawa: Arur Boruc -Josip Juranovic, Igor Lewczuk, Artur Jędrzejczyk, Filip Mladenovic – Valeriane Gvilia (63. Luquinhas), Andre Martins, Bartosz Kapustka – Paweł Wszołek, Cesar Joel Valencia Castillo (46. Rafael Guimaraes Lopes)– Maciej Rosołek (59. Kacper Skibicki)

Lech Poznań: Filip Bednarek – Alan Czerwiński, Lubomir Satka, Thomas Rogne, Tymoteusz Puchacz – Pedro Tiba, Jakub Moder – Jan Sykora, Daniel Ramirez (83. Filip Marchwińsski), Jakub Kamiński (33. Michał Skóraś), Mikael Ishak (86. Nika Kaczarawa)

Żółte kartki: Igor Lewczuk