EBL: HydroTruck Radom wygrał jedną kwartę i... cały mecz z GTK Gliwice

Niewiele brakowało, by GTK Gliwice dogoniło rywali z Radomia

HydroTruck Radom wygrał z GTK Gliwice 87:80 (30:9, 19:21, 24:30, 14:20) w meczu 12. kolejki Energa Basket Ligi. Goście przez niemal cały mecz gonili rywali, ale ta pogoń była nieskuteczna. HydroTruuckowie do zwycięstwa wystarczyła wyjątkowo udana pierwsza kwarta. Filip Zegzuła rzucił dla gospodarzy 24 punkty. W ekipie gości wyróżniał się Josh Perkins z 22 punktami, pięcioma zbiórkami i czterema asystami.

HydroTruck rewelacyjnie zaczął ten mecz. Prowadził 13:0 po trafieniach Bretta Prahla oraz Zegzuły. Szybko trzy faule złapał Jordon Varnado, a gospodarze powiększali przewagę. Zegzuła tylko w tej części meczu zdobył 14 punktów, a po rzutach Danilo Ostojicia Radomianie byli zdecydowanie lepsi. Po 10 minutach prowadzili aż 30:9.

W drugiej kwarcie za odrabianie części strat wzięli się Varnado oraz Terry Henderson, ale to ekipa trenera Roberta Witki kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Nadal bardzo dobrze radził sobie Ostojić, a HydroTruck po pierwszej połowie wygrywał 49:30.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Mathiasa Zollnera krok po kroku zmniejszał różnicę. Duża w tym zasługa Hendersona oraz Perkinsa, natomiast po "trójce" Rhetta gliwiczanie przegrywali już zaledwie dziewięcioma punktami. Trafienia Dayona Griffina oraz Nickolasa Neala ustawiły wynik po 30 minutach na 73:60.

W ostatniej części meczu kolejny zryw GTK pozwolił tej ekipie zbliżyć się na osiem punktów. Później było jeszcze lepiej, bo po rzutach Varnado przyjezdni przegrywali tylko czterema punktami. W końcówce kluczowe rzuty trafili Ostojić oraz Zegzuła i to HydroTruck cieszył się za zwycięstwa.

HydroTruck Radom - GTK Gliwice 87:80 (30:9, 19:21, 24:30, 14:20)

HydroTruck Radom: Filip Zegzuła 24, Danilo Ostojic 18, Nickolas Neal 17, Daniel Wall 9, Brett Prahl 8, Dayon Griffin 7, Marcin Piechowicz 2, Jakub Zalewski 2, Aleksander Lewandowski 0.

GTK Gliwice: Josh Perkins 22, Terry Henderson 19, Malcolm Rhett 16, Jordon Varnado 11, Daniel Gołębiowski 10, Łukasz Diduszko 2, Kacper Radwański 0, Szymon Szymański 0.