Prandelii za Iachiniego na stanowisku trenera Fiorentiny

Piłka nożna
Prandelii za Iachiniego na stanowisku trenera Fiorentiny
Fot. CyfraSport
Cesare Prandelli zastąpi Giuseppe Iachiniego na stanowisku trenera piłkarzy Fiorentiny.

Cesare Prandelli zastąpi Giuseppe Iachiniego na stanowisku trenera piłkarzy Fiorentiny - poinformował w poniedziałek włoski klub. Przed nowym szkoleniowcem trudne zadanie, bo zespół wygrał zaledwie dwa z siedmiu dotychczasowych meczów Serie A i zajmuje 12. miejsce w tabeli.

Prandelli już raz pracował w Fiorentinie, ale było to... dziesięć lat temu. Iachini zespół prowadził niespełna rok. Zatrudniony został w grudniu 2019 i zastapił wówczas Vincenzo Montellego.

 

Fiorentina ostatni sezon zakończyła na 10. miejscu w tabeli. To uznano w klubie za wynik wystarczający, ale słaby początek w nowym "rozdaniu" nie spodobał się władzom.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polska - Ukraina. Kto skomentuje mecz?

 

- Po dokładnej analizie naszej sytuacji uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem jest zmiana trenera - napisano w oficjalnym komunikacie.

 

Prandelii pracował w Fiorentinie przez pięć lat od 2005 do 2010 roku i opuścił klub, gdy dostał propozycję prowadzenia reprezentacji Włoch. Prowadził też zespoły m.in. z Turcji (Galatasaray), Hiszpanii (Valencia), Emiratów Arabskich (Al-Nasr Dubaj). Ostatnio pracował w Genoa CFC. 

MB, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie