Ranking ATP: Spadek Huberta Hurkacza w singlu. Znaczny awans w deblu

Hubert Hurkacz sprawił w Paryżu sporą niespodziankę. Wygrał turniej deblistów

Hubert Hurkacz wciąż jest najwyżej notowanym polskim tenisistą w rankingu ATP. W najnowszym spadł jednak z 33. na 34. miejsce. W zestawieniu najlepszych deblistów świata Polak awansował po sukcesie w Paryżu. Rosjanin Daniił Miedwiediew, zwycięzca turnieju ATP Masters 1000 w w stolicy Francji, w rankingu singlistów awansował z piątej na czwartą pozycję. Liderem pozostał Serb Novak Djokovic.

W finale zawodów w Paryżu Miedwiediew pokonał Niemca Alexandra Zvereva, który na liście ATP Tour jest siódmy. Rywalizację deblistów we francuskiej stolicy wygrali Hubert Hurkacz i Kanadyjczyk Feliks Auger-Aliassime.

W rankingu ATP wciąż prowadzi Djokovic, drugi jest Hiszpan Rafael Nadal, trzeci Austriak Dominic Thiem. Z czwartej na piątą pozycję spadł Szwajcar Roger Federer. Przed tygodniem Hurkacz przesunął się o dwie lokaty w dół, z 31. na 33., a obecnie zajmuje 34. miejsce.

Już kilka dni temu znani byli wszyscy uczestnicy kończącej sezon imprezy ATP Finals. W dniach 15-22 listopada w Londynie zagrają (zabraknie Federera): Djokovic, Nadal, Thiem, broniący tytułu Grek Stefanos Tsitsipas, Miedwiediew, Zverev, Rosjanin Andriej Rublow i Argentyńczyk Diego Schwartzman.

W grze podwójnej w ATP Finals wystąpią Łukasz Kubot i Marcelo Melo. W paryskim turnieju przegrali w półfinale z duetem Hurkacz/Auger-Aliassime.

W "zwykłym" rankingu deblowym Kubot i Melo poprawili się o cztery pozycje i obecnie plasują się wspólnie na 7. miejscu. Z kolei Hurkacz awansował ze 180. na 72.