Lekkoatletyczne ME: Stadion Śląski odpadł w „finale”

Inne
Lekkoatletyczne ME: Stadion Śląski odpadł w „finale”
fot. Cyfrasport
Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w 2024 roku zorganizuje Rzym. Kontrkandydatem był Stadion Śląski.

Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w 2024 roku zorganizuje Rzym. Kontrkandydatem był Stadion Śląski. „Doszliśmy do finału, co pokazuje, że jesteśmy liczącym się w Europie i na świecie partnerem” – powiedział prezes chorzowskiej areny Jan Widera.

Władze European Athletics zdecydowały się zaufać stolicy Włoch. Impreza odbędzie się prawdopodobnie w sierpniu, po igrzyskach w Paryżu. Prezentacje obu finałowych kandydatów odbyły się online z powodu pandemii koronawirusa.

Włochy po raz trzeci zorganizują lekkoatletyczne mistrzostwa Europy. 50 lat wcześniej - w 1974 roku - impreza odbyła się także w Rzymie, a pierwsza edycja w 1934 roku miała miejsce w Turynie. Za dwa lata mistrzostwa Europy gościć będzie Monachium. Zawody miały mieć miejsce też w tym roku - w Paryżu - ale zostały odwołane z powodu pandemii.

 

„Myślę, że możemy być dumni z tego, iż Stadion Śląski znalazł się w ścisłej czołówce obiektów pretendujących do organizacji tak prestiżowego wydarzenia. Dołożyliśmy wszelkich starań, by jak najlepiej zaprezentować naszą kandydaturę. Doszliśmy do finału, co pokazuje, że jesteśmy liczącym się w Europie i na świecie partnerem do organizacji międzynarodowych imprez” – powiedział prezes chorzowskiego obiektu Jan Widera.

 

Przypomniał, że na początku maja 2021 Stadion Śląski będzie gospodarzem mistrzostw świata w sztafetach.

 

ZOBACZ TAKŻE: Rzym organizatorem lekkoatletycznych ME w 2024 roku!

 

„To ogromne wyzwanie, którego jako Narodowy Stadion Lekkoatletyczny podejmiemy się z wielką przyjemnością i po raz kolejny udowodnimy, że organizowane na Śląskim wydarzenia są na światowym poziomie” – podkreślił Widera.

 

Początkowo o organizację Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce ubiegały się cztery miasta: Goeteborg, Mińsk, Tampere oraz Chorzów. W styczniu 2019 r. zapadła decyzja, że do dalszej rywalizacji przeszły oferty z Polski, Szwecji i Białorusi. Później Goeteborg zrezygnował z ubiegania się o organizację wydarzenia, a akces zgłosiła stolica Włoch. Po wycofaniu się z tej rywalizacji Mińska na placu boju pozostały kandydatury Chorzowa i Rzymu. Gospodarz zawodów miał być wybrany wiosną, ale decyzja została odłożona z powodu pandemii koronawirusa.

 

Śląski obiekt może pomieścić ponad 54 tysiące kibiców. W sierpniu 2020 zyskał miano Narodowego Stadionu Lekkoatletycznego, odbywają się tam prestiżowe Memoriały Janusza Kusocińskiego i Kamili Skolimowskiej. W listopadzie dwa mecze rozegrają w Chorzowie polscy piłkarze – w środę towarzyski z Ukrainą, tydzień później w Lidze Narodów z Holandią.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze