Tauron Liga: Zdecydowane zwycięstwo Radomki. Enea PPTS nadal z zerowym dorobkiem

Radomka – Enea PPTS 3:0.

E.Leclerc Moya Radomka Radom pokonała drużynę Enea PPTS Piła 3:0 w meczu 8. kolejki Tauron Ligi siatkarek. Gospodynie odniosły piąte zwycięstwo w obecnym sezonie. Pilanki zamykają tabelę z zerowym dorobkiem punktów i wygranych setów.

Radomianki były zdecydowanymi faworytkami tej konfrontacji. Trener Riccardo Marchesi rozpoczął bez pierwszej rozgrywającej Katarzyny Skorupy w wyjściowym składzie i dał w tym meczu pograć kilku zmienniczkom. Gospodynie w początkowej fazie pierwszego seta dały się zaskoczyć ambitnym pilankom (2:5, 5:8), ale po ataku Justyny Łukasik ze środka zdołały odrobić straty (11:11). Gra się wyrównała, końcówka należała jednak do siatkarek z Radomia, które wygrały cztery kolejne akcje (21:18). Rywalki zdołały jeszcze nawiązać walkę, po asie serwisowym Aliny Bartkowskiej było 22:21, ale trzy ostatnie słowa w tej partii należały do radomianek. Ataki Bruny Honorio i Justyny Łukasik oraz as serwisowy Andressy Picussy przyniosły decydujące punkty (25:21).

W drugim secie skuteczne w ofensywie radomianki błyskawicznie uzyskały wyraźną przewagę (7:2, 10:4). Przy takiej zaliczce mogły kontrolować sytuację w kolejnych fragmentach tej partii (15:9, 20:13), a rywalki nie miały argumentów na odrobienie strat. Picussa wywalczyła piłkę setową (24:15), a Julita Molenda ustaliła wynik tej części meczu na 25:16.

Trzecia odsłona znów przyniosła wyrównaną walkę obu ekip. Przyjezdne nawiązały walkę i w kilku fragmentach seta uzyskiwały nawet nieznaczną przewagę (3:5, 9:11, 13:14). Jeszcze w końcówce było 17:19, ale wówczas gospodynie wygrały sześć kolejnych akcji (23:19)! Ten fragment, przy dobrych zagrywkach Pauliny Zaborowskiej, był kluczowy dla losów tej partii. W kolejnych akcjach siatkarki Radomki dopełniły formalności. Honorio atakiem po bloku wywalczyła piłkę meczową (24:20), a Janisa Johnson zakończyła to spotkanie (25:21).

Najwięcej punktów: Bruna Honorio (18) – Radomka; Natalia Skrzypkowska (9) – Enea PPTS. MVP: Bruna Honorio.

E.Leclerc Moya Radomka Radom – Enea PPTS Piła 3:0 (25:21, 25:16, 25:21)

Radomka: Janisa Johnson, Andressa Picussa, Bruna Honorio Marques, Julia Twardowska, Justyna Łukasik, Paulina Zaborowska – Agata Witkowska (libero) oraz Renata Biała, Sandra Szczygioł, Katarzyna Skorupa, Julita Molenda, Izabela Bałucka. Trener: Riccardo Marchesi.

PTPS: Maja Pelczarska, Natalia Skrzypkowska, Sonia Kubacka, Koleta Łyszkiewicz, Marta Wellna, Judyta Gawlak – Anna Pawłowska (libero) oraz Alina Bartkowska, Sylwia Kucharska, Patrycja Gądek, Gabriela Ponikowska. Trener: Adam Grabowski.