Tomasz Kędziora: Ukraina ma dobre pokolenie i świetnych piłkarzy

Piłka nożna
Tomasz Kędziora: Ukraina ma dobre pokolenie i świetnych piłkarzy
fot. Cyfrasport
Tomasz Kędziora zagrał 72. minuty w zwycięskim 3:0 meczu z Bośnią i Hercegowiną.

Reprezentacja Polski w środowy wieczór zagra na Stadionie Śląskim z Ukrainą. Na zgrupowaniu kadry pojawił się Tomasz Kędziora. Obrońca Dynama Kijów przestrzegł przed kilkoma graczami, którzy mogą sprawić kłopoty „Biało-Czerwonym”.

Szymon Zaworski: Opadły emocje po starciu w Lidze Mistrzów przeciwko FC Barcelona?

 

Tomasz Kędziora: Tak. Już nie myślę o tym spotkaniu. Teraz skupiam się kadrze.

 

Bardzo się Pan cieszy, kiedy przyjeżdża na zgrupowania reprezentacji.

 

Na pewno. Kiedy przyjeżdżamy do Polski, to możemy spotkać swoich dobrych kolegów z kadry i grać z orzełkiem na piersi. To jest wielkie wyróżnienie. Bardzo się z tego powodu cieszę.

 

Jak wam się gra i trenuje w tych trudnych, pandemicznych czasach?

 

Jest trudno ze względu na obostrzenia. W moim klubie wiele osób jest zakażonych koronawirusem. Musimy jednak grać. Jestem zadowolony, że nie siedzimy w domach, a właśnie rozgrywamy mecze.

 

ZOBACZ TAKŻE: Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem minionego sezonu w plebiscycie goal.com

Przekazał Pan cenne wskazówki selekcjonerowi Jerzemu Brzęczkowi, jeśli chodzi o piłkarzy Dynama Kijów przed meczem z Ukrainą?

 

Rozmawialiśmy zarówno o reprezentacji, jak i o zawodnikach Szachtara Donieck oraz Dynama. Jeśli trener będzie miał jakieś pytania, to zawszę pomogę mu podpowiedzieć i pomóc.

 

Jeśli chodzi o reprezentację Ukrainy, to przede wszystkim musimy obawiać się pana kolegi z drużyny – Wiktora Cyhankowa. Zdobył on bramkę w meczu przeciwko Barcelonie, jak również strzelił zwycięskiego gola w meczu z Hiszpanią.

 

Wiktor jest bardzo dobrym piłkarzem, który zazwyczaj występuje na prawym skrzydle w reprezentacji. Nie można jednak zapomnieć o innych zawodnikach, którzy na co dzień grają w silnych europejskich klubach. Takimi piłkarzami są Andrij Jarmołenko, Rusłan Malinowski czy Ołeksandr Zinczenko. Ta kadra ma dobre pokolenie i świetnych reprezentantów.

 

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

PN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie